Zdobyli po 1084 głosy. O zwycięstwie w tych wyborach zdecydował rzut monetą

Źródło:
PAP

Rzut monetą zadecydował o zwycięstwie Nicoli Sumner w lokalnych wyborach w Anglii. Ubiegająca się o reelekcję radna rady miejskiej w Barnsley zdobyła bowiem tyle samo głosów co jej konkurent Roy Garratt.

Kandydatka Partii Pracy Nicola Sumner oraz Roy Garratt z Partii Konserwatywnej otrzymali po 1084 głosy. Rzut monetą okazał się szczęśliwy dla Sumner, która dzięki temu pozostała radną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Laburzyści z większością w radzie miejskiej

Dla układu sił w radzie miejskiej Barnsley nie miało to znaczenia, bo laburzyści i tak dysponują w niej ogromną przewagą - w liczącej 63 miejsca radzie mają 48 mandatów. Sam fakt, że w ich bastionie kandydat konserwatystów dostał taką samą liczbę głosów odzwierciedla zmianę preferencji wyborców na przemysłowych obszarach północnej Anglii.

W poprzednich wyborach w Rockingham - podobnie zresztą jak w większości obwodów w Barnsley - laburzyści wygrywali wyraźnie.

Zwycięstwo dzięki rzutowi monetą jednak tylko w minimalnym stopniu może poprawić nastroje w Partii Pracy, która straciła jak dotychczas prawie 300 radnych, czyli około jedną piątą ze swojego stanu posiadania w tych okręgach, gdzie wybory były przeprowadzane.

Autorka/Autor:ads/adso

Źródło: PAP