Przy Downing Street mieszka z partnerką, z żoną dogadał się w sprawie pieniędzy. Boris Johnson bliżej rozwodu

TVN24 | Świat

Autor:
pp//rzw
Źródło:
PAP

Brytyjski premier Boris Johnson w ramach postępowania rozwodowego osiągnął porozumienie finansowe z żoną Mariną Wheeler. Para jest od ponad półtora roku w separacji. Obecna partnerka szefa rządu, Carrie Symonds, mieszka z nim przy Downing Street.

Ani premier Boris Johnson, ani Marina Wheeler - znana prawniczka specjalizująca się w prawie rodzinnym oraz w prawach człowieka - nie pojawili się w sądzie osobiście, gdzie rozstrzygały się kwestie finansowe związane z ich rozwodem. Podczas trwającego 10 minut posiedzenia byli reprezentowani przez swoich prawników.

Nie wiadomo, jakie są warunki porozumienia, gdyż sędzia Sarah Gibbons zabroniła mediom udziału w rozprawie i podawania szczegółów uzgodnień. Jak podał dziennik "The Times", dokumenty złożone w sądzie wskazywały, że Johnson i Wheeler pozostawali w sporze o pieniądze lub inne aktywa.

Separacja po 25 latach małżeństwa

Johnson i Wheeler pobrali się w 1993 roku i mają czwórkę dzieci. Wheeler jest drugą żoną obecnego premiera Wielkiej Brytanii. Pierwszą była Allegra Mostyn-Owen, którą poznał w czasie studiów na uniwersytecie w Oxfordzie. Rozwiedli się w 1993 roku po sześciu latach małżeństwa.

We wrześniu 2018 roku para ogłosiła, że jest w separacji i zamierza się rozwieść. Jak informowały wówczas tabloidy, rozstanie było spowodowane doniesieniami o pozamałżeńskich związkach Johnsona. Przynajmniej jeden z nich poważnie zaszkodził politykowi - w 2004 r. został zwolniony ze stanowiska w gabinecie cieni konserwatystów za kłamstwo na temat romansu z dziennikarką Petronellą Wyatt.

Johnson w 2018 roku zaczął się publicznie pokazywać z Carrie Symonds, byłą asystentką prasową Partii Konserwatywnej. W lipcu zeszłego roku kobieta wprowadziła się razem z nim do rezydencji szefa rządu przy Downing Street, stając się pierwszą w historii mieszkającą tam niezamężną partnerką premiera.

pp//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Andy Rain/EPA/PAP