Słynny prezenter BBC składa rezygnację. W ubiegłym roku zniknął z wizji po skandalu obyczajowym

Źródło:
Reuters, BBC
Prezenter BBC Huw Edwards. Wideo archiwalne
Prezenter BBC Huw Edwards. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Prezenter BBC Huw Edwards. Wideo archiwalneReuters Archive

Huw Edwards, jedna z największych gwiazd brytyjskiej telewizji BBC, składa rezygnację - podała stacja. Słynny dziennikarz od lipca zeszłego roku nie występował na wizji w związku z oskarżeniami prasy.

62-letni Huw Edwards to postać powszechnie znana w Wielkiej Brytanii. Sama BBC przyznaje, że był najsłynniejszym prezenterem wiadomości tej stacji, często wybieranym do relacjonowania najważniejszych wydarzeń w kraju. W BBC pracował od 1984 roku, a przez ponad dwie dekady prowadził serwis informacyjny "BBC News at Ten". To on ogłosił informację o śmierci królowej Elżbiety w 2022 roku i prowadził relacje z wyborów, ślubów królewskich i igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Od lipca ubiegłego roku zniknął z anteny w związku z doniesieniami prasy, jakoby "płacił młodej osobie za fotografie o charakterze seksualnym".

ZOBACZ TEŻ: Jako pierwszy poinformował o śmierci Elżbiety II. Prezenter BBC opowiedział o kulisach tamtego dnia

Prezenter BBC Huw EdwardsReuters Archive

Huw Edwards złożył rezygnację. Był najlepiej opłacanym prezenterem BBC

W lipcu ubiegłego roku w brytyjskich mediach zaczęły krążyć spekulacje na temat niewymienionego z nazwiska prezentera BBC. Zarzucono mu zapłacenie nastoletniej osobie w sumie 35 tysięcy funtów (prawie 180 tys. zł) za zdjęcia natury seksualnej. O tym, że dotyczą prezentera Huwa Edwardsa poinformowała wówczas w oświadczeniu jego żona.

"Huw Edwards złożył dziś rezygnację i opuścił BBC" - napisał w poniedziałek wieczorem portal BBC. Dziennikarz miał podjąć decyzję po zasięgnięciu opinii lekarzy. Zdaniem stacji, która przyjęła jego rezygnację, umożliwi to zainteresowanym stronom posunięcie sprawy do przodu. "Nie uważamy za stosowne udzielać dalszych komentarzy" - czytamy.

Huw Edwards był najlepiej opłacanym prezenterem wiadomości stacji. Jak podano jego pensja (w trakcie zawieszenia zgodnie z polityką stacji otrzymywał ją w pełnym wymiarze) wynosiła między 435 a 439 tysięcy funtów rocznie, czyli w przeliczeniu niemal 2,2 miliona złotych.

ZOBACZ TEŻ: Aktor Jonathan Majors uznany winnym napaści na byłą dziewczynę. Jednak uniknie więzienia

Autorka/Autor:asty//am

Źródło: Reuters, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive