Pacjent wyrzucił ratownika z karetki. Pogotowie publikuje nagranie

Źródło:
ENEX

Mężczyzna, któremu miała zostać udzielona pomoc medyczna, wyrzucił z karetki ratownika, wypychając go przez drzwi pojazdu. Do zdarzenia doszło w Londynie, a tamtejsze pogotowie ratunkowe opublikowało nagranie z niego w ramach kampanii "Praca bez strachu".

Na opublikowanym w środę przez londyńskie pogotowie ratunkowe (London Ambulance Service, LAS) nagraniu widać, jak ratownik medyczny przebywa razem z pacjentem wewnątrz karetki pogotowia. W pewnym momencie mężczyzna zostaje wypchnięty przez pacjenta z pojazdu i upada na jezdnię, łapiąc się z grymasem bólu za łokieć.

Pacjent po zdarzeniu uciekł z karetki, został jednak zatrzymany przez policję i niedługo później skazany za swoją napaść. Nie przekazano szczegółów na temat wyroku dla napastnika, jego tożsamości ani problemu medycznego, z powodu którego znalazł się w karetce. Jak jednak podają służby, wcześniej mężczyzna obrażał także ratownika oraz oddał w karetce mocz.

ZOBACZ TEŻ: 17-latek stanął w obronie młodszego kolegi. Został pobity na śmierć przez kilkunastoosobową grupę

Pacjent wyrzucił ratownika z karetki

Nagranie zostało zarejestrowane w marcu, jednak londyńskie pogotowie ratunkowe dopiero teraz zdecydowało się na jego publikację. Nastąpiło to w ramach kampanii "Work Without Fear" (pol. Pracuj Bez Strachu), uruchomionej we współpracy z innymi służbami w całej Wielkiej Brytanii. Celem kampanii jest "promowanie kultury pozbawionej przemocy i pomoc w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska pracy dla pracowników pierwszego kontaktu oraz wolontariuszy".

Londyńskie pogotowie twierdzi, że zainwestowało ponad 3 miliony funtów (równowartość ok. 15 mln zł) w wyposażenie swoich karetek w kamery, aby pomóc chronić ich personel. Pogotowie zachęca także swoich pracowników do zgłaszania wszystkich przypadków nadużyć. Tylko w 2022 roku odbyło się 38 zakończonych sukcesem postępowań karnych za nadużycia wobec pracowników pogotowia ratunkowego.

ZOBACZ TEŻ: Policyjny pościg za 12-latkiem. Uciekał skradzioną ze szkoły maszyną budowlaną

Autorka/Autor:wac//mm

Źródło: ENEX