Księżna Kate o swoim stanie zdrowia

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Księżna Kate
Księżna KateReuters Archive
wideo 2/4
Księżna KateReuters Archive

Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy - przekazała w piątek w mediach społecznościowych księżna Kate, która zmaga się z chorobą nowotworową. Jak dodała, "z niecierpliwością czeka na udział w paradzie urodzinowej króla w najbliższy weekend".

Zmagająca się z chorobą nowotworową księżna Kate opublikowała w piątek wpis w mediach społecznościowych. "Byłam pod wrażeniem wszystkich miłych wiadomości pełnych wsparcia i motywacji, które otrzymywałem przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę odmieniło świat Williama i mój. Pomogło nam obojgu przetrwać trudniejsze chwile" - rozpoczęła.

"Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz odpocząć. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać dobre samopoczucie" - czytamy.

"Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w których czuję się wystarczająco dobrze, z radością angażuję się w życie szkolne, spędzam czas osobisty na rzeczach, które dodają mi energię i pozytywne nastawienie, a także zaczynam już pracować z domu" - kontynuowała.

Jak dodała, "z niecierpliwością czeka na udział w paradzie urodzinowej króla w najbliższy weekend wraz z rodziną i ma nadzieję, że latem weźmie udział w kilku publicznych aktywnościach". "Jednocześnie wiem, że jeszcze nie wyszłam na prostą" - przekazała. "Uczę się cierpliwości, szczególnie w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień takim, jaki jest, słucham mojego ciała i pozwalam sobie na wykorzystanie tego tak potrzebnego czasu na odzyskiwanie zdrowia" - napisała.

"Dziękuję bardzo za nieustające zrozumienie, a także wszystkim, którzy tak odważnie podzielili się ze mną swoimi historiami" - zakończyła swój wpis na Instagramie księżna Kate.

Oświadczeniu towarzyszy zdjęcie księżnej wykonane w pobliżu posiadłości w Windsorze, w której mieszka wraz z księciem Williamem i trójką ich dzieci.

Udział księżnej w paradzie

Podczas Trooping the Colour, zaplanowanej na sobotę parady wojskowej połączonej z przeglądem wojsk, która jest głównym elementem obchodów oficjalnych urodzin brytyjskich monarchów, księżna Kate będzie wraz z dziećmi w karecie, a następnie wraz z resztą rodziny królewskiej pojawi się na balkonie Pałacu Buckingham, aby pozdrowić zgromadzonych.

Rzecznik Pałacu Buckingham przekazał, że król jest "zachwycony tym, że księżna może uczestniczyć w jutrzejszych wydarzeniach". Król Karol III sam też przechodzi leczenie z powodu nowotworu i również będzie uczestniczył w paradzie w karecie, a nie jak to było w zeszłym roku, konno.

Nowotwór księżnej Kate

Księżna Kate od czasu Świąt Bożego Narodzenia nie wzięła udziału w żadnym oficjalnym wystąpieniu publicznym. W połowie stycznia przebywała przez prawie dwa tygodnie w The London Clinic z powodu operacji jamy brzusznej. Pałac Kensington nie informował, co było powodem, zapewnił jedynie, że nie była ona związana z chorobą nowotworową i została zaplanowana. Poinformowano też, że nie należy się spodziewać, by księżna wróciła do wykonywania obowiązków publicznych przed Wielkanocą.

Pod koniec marca Pałac Kensington opublikował film, w którym Kate poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór i przechodzi chemioterapię. Księżna zaznaczyła, że "czuje się dobrze i staje się silniejsza każdego dnia". Piątkowe oświadczenie jest najbardziej znaczącą informacją na temat stanu jej zdrowia od tego czasu. Nadal jednak nie wiadomo, o jaki rodzaj nowotworu chodzi.

Portal "Vanity Fair", powołując się na źródło zaznajomione ze sprawą, podał pod koniec maja, że Kate "ma za sobą ważny etap leczenia". - To była wielka ulga, że toleruje leki i czuje się o wiele lepiej - stwierdził przyjaciel rodziny, cytowany przez "VF". - To był oczywiście bardzo trudny i niepokojący okres. Wszyscy byli blisko niej: William, jej rodzice, siostra i brat - dodał.

Autorka/Autor:ks//mrz

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/princeandprincessofwales