Rząd Węgier przedłużył stan zagrożenia w kraju

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Rząd Węgier przedłuża stan zagrożenia
Rząd Węgier przedłuża stan zagrożenia
Reuters Archive
Reuters ArchiveRząd Węgier przedłuża stan zagrożenia

Węgierskie władze przedłużają stan zagrożenia o kolejne siedem miesięcy. Decyzja ta ma związek z toczącą się w Ukrainie wojną. Dekret został opublikowany w węgierskim dzienniku urzędowym w poniedziałek wieczorem i zaczął obowiązywać od wtorku.

Premier Węgier Viktor Orban podpisał rozporządzenie rządu przedłużające o kolejne siedem miesięcy stan zagrożenia w związku z toczącą się na Ukrainie wojną.

Dekret został opublikowany w węgierskim dzienniku urzędowym w poniedziałek wieczorem i zaczął obowiązywać od wtorku. Jak przypomina portal "Telex", w czasie trwania stanu zagrożenia "rząd może przyjąć dekrety zawieszające stosowanie niektórych ustaw".

Rząd Węgier przedłuża stan zagrożeniaReuters Archive

Stan zagrożenia na Węgrzech

Według uzasadnienia podanego w dekrecie specjalny porządek prawny jest potrzebny "w związku z konfliktem zbrojnym i katastrofą humanitarną na Ukrainie oraz w celu zapobieżenia i opanowania ich skutków na Węgrzech".

Od marca 2020 roku do końca maja 2022 roku (z przerwami) na Węgrzech obowiązywał stan zagrożenia związany z pandemią koronawirusa. Z kolei 24 maja został wprowadzony stan zagrożenia wojną w związku z konfliktem na Ukrainie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: posztos/Shutterstock

Pozostałe wiadomości