Papież Franciszek zaapelował o wielkanocny rozejm w Ukrainie

Źródło:
PAP

Papież Franciszek zaapelował o wielkanocny rozejm na Ukrainie i złożył życzenia wszystkim wiernym kościołów wschodnich i prawosławnych, świętującym Wielkanoc. Pozdrowił też Polaków i nawiązał do wypadków w polskich kopalniach.

Zwracając się do tysięcy wiernych przybyłych do Watykanu w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na południową modlitwę Regina Coeli, papież Franciszek podkreślił: niech Zmartwychwstały Chrystus "obdarzy pokojem, znieważonym przez barbarzyństwa wojny".

- Właśnie dzisiaj mijają dwa miesiące od początku tej wojny. Zamiast zatrzymać się wojna zaostrzyła się - dodał. Franciszek wyraził ubolewanie, że w tych dniach świętych dla chrześcijan więcej słychać szczęku broni niż dzwonów obwieszczających zmartwychwstanie Jezusa. - To smutne, że broń coraz bardziej zajmuje miejsce słowa - stwierdził.

- Ponawiam apel o wielkanocny rozejm - oświadczył papież dodając, że to "minimalny znak woli pokoju". - Niech zatrzyma się atak, by wyjść naprzeciw potrzebom wyczerpanej ludności - dodał papież. Prosił: "Niech liderzy polityczni wysłuchają głosu ludzi, którzy chcą pokoju".

Papież pozdrowił też Polaków i wspomniał o wypadkach w polskich kopalniach. 

Autorka/Autor:pp//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: