Nie żyje Vernon Winfrey, ojciec Oprah Winfrey – znanej prezenterki i producentki telewizyjnej 

Autor:
tm,
momo//rzw
Źródło:
Reuters
Koniec "Show". Oprah odchodzi (wideo archiwalne)
Koniec "Show". Oprah odchodzi (wideo archiwalne)TVN24
wideo 2/2
TVN24Koniec "Show". Oprah odchodzi

W wieku 88 lat zmarł Vernon Winfrey, ojciec Oprah Winfrey. Znana amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna poinformowała o tym w mediach społecznościowych. Przekazała, że towarzyszyła ojcu w chwili śmierci. "Miałam zaszczyt być świadkiem, jak człowiek, który dał mi życie, wydał swoje ostatnie tchnienie" - napisała.

Vernon Winfrey przez ponad 50 lat prowadził salon fryzjersko-kosmetyczny Winfrey Barber & Beauty Shop w Nashvile. Zmagał się z nowotworem. O jego śmierci w wieku 88 lat poinformowała w mediach społecznościowych córka Oprah - znana na całym świecie prezenterka i producentka telewizyjna, autorka i prowadząca talk-show zaliczany do najbardziej liczących się programów telewizyjnych w USA.

Vernon Winfrey i Oprah Winfrey (2003)Adriane Jaeckle/Getty Images

Oprah Winfrey: poczuliśmy spokój, który wypełnił pomieszczenie

We wpisie zamieszczonym na Instgramie Oprah Winfrey poinformowała, że – razem z rodziną - towarzyszyła ojcu w chwili śmierci.

Zamieściła nagranie, wykonane niespełna tydzień przed śmiercią ojca, na którym jej przyjaciel i wokalista gospel Wintley Phipps śpiewa piosenkę dedykowaną Vernonowi Winfreyowi.

Jak zaznaczyła dziennikarka, jej ojciec "czuł miłość i wyrażał ją do czasu, aż nie był już w stanie mówić". "Wczoraj, razem z rodziną otaczającą jego łóżko, miałam święty zaszczyt być świadkiem, jak człowiek, który dał mi życie, wydał swoje ostatnie tchnienie. Po jego odejściu poczuliśmy spokój, który wypełnił pomieszczenie. Ten spokój trwa. Wszystko jest dobrze. Dziękuję za wasze modlitwy i dobre myśli" - napisała Winfrey.

Jeszcze na początku tygodnia Oprah Winfrey informowała w mediach społecznościowych o tym, że 4 lipca rodzina zorganizowała przyjęcie na cześć ojca. "Myślał, że to miało być świętowanie Dnia Niepodległości" – dodała dziennikarka w nagraniu, cytowanym przez agencję Reutera.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm, momo//rzw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Adriane Jaeckle/Getty Images