Zaginął jako 17-latek podczas spaceru z psami. Został odnaleziony po ośmiu latach

Źródło:
ABC7 Chicago, Texas Center for the Missing, NBC News, wisevoter.com, NamUs
Houston, miasto w USA
Houston, miasto w USAGoogle Earth
wideo 2/3
Houston

25-letni mieszkaniec Houston w Teksasie został odnaleziony osiem lat po tym, jak zaginął podczas spaceru z psami, informują miejscowe organizacje zajmujące się sprawami osób zaginionych. Mężczyzna "wraca do zdrowia w szpitalu" - przekazało Texas Center for the Missing.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer 997 lub 112.

Rudy Farias zaginął podczas spaceru z dwoma psami 6 marca 2015 roku w Houston. Rodzina 17-latka zgłosiła zaginięcie po tym, jak psy wróciły do domu bez opiekuna - przekazał w poniedziałek portal ABC7 Chicago. Texas Center for the Missing, organizacja pozarządowa zajmująca się sprawami osób zaginionych, poinformowała, że 25-letni obecnie Farias został odnaleziony. W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych wskazano, że Farias "wraca do zdrowia w szpitalu".

ZOBACZ TEŻ: Po 11 dniach znaleziono zaginiony jacht. "Na pokładzie nie było śladu załogi"

Został odnaleziony po ośmiu latach

Texas Center for the Missing nie poinformowało o powodach hospitalizacji, ani o tym, co działo się z zaginionym przez ostatnie osiem lat. Władze w 2015 roku przekazały, że u zaginionego zdiagnozowano m.in. depresję i zespół stresu pourazowego. Według cytowanej przez ABC7 Chicago organizacji Texas EquuSearch, nastolatek "był prawdopodobnie zdezorientowany i nie przyjmował leków", w czasie kiedy zaginął.

Piętno na nastolatku odcisnąć miała tragiczna śmierć jego starszego brata, który zginął w wypadku motocyklowym "wiele lat wcześniej". - Patrzył, jak umiera na jego oczach - powiedziała cytowana przez NBC News prywatna detektyw Brenda Paradise, zatrudniona przez rodzinę Fariasów w kwietniu 2015 roku. Jak dodała, Farias "przeszedł o wiele więcej niż powinien ktokolwiek w jego wieku".

Zaginione osoby w Stanach Zjednoczonych

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych zgłaszanych jest zaginięcie około 600 tys. osób. Teksas jest trzecim stanem z największą liczbą zgłoszonych zaginięć (1,2 tys.). Więcej jest tylko na Florydzie (1,3 tys.) oraz w Kalifornii (2,1 tys.) - wynika z danych prezentowanych na portalu wisevoter.com. Statystyki Narodowego Systemu Osób Zaginionych i Niezidentyfikowanych (NamUs) mówią o 23,3 tys. otwartych i 34,5 tys. rozwiązanych sprawach zaginięć w całym kraju.

ZOBACZ TEŻ: Dzieci zostały na noc z opiekunką. Znaleziono je 1600 km od domu

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: ABC7 Chicago, Texas Center for the Missing, NBC News, wisevoter.com, NamUs

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock