Bratanek byłego prezydenta usunięty z Instagrama. "Z powodu wielokrotnie udostępnianych fałszywych teorii"

Źródło:
Reuters

Instagram skasował konto Roberta F. Kennedy'ego Juniora. Bratanek byłego prezydenta USA jest znanym propagatorem niepotwierdzonych teorii dotyczących szczepionek.

Robert F. Kennedy Junior to bratanek prezydenta USA w latach 1960-1963, Johna F. Kennedy'ego, syn prokuratora generalnego w latach 1961-1964 Roberta F. Kennedy'ego. Zarówno jego ojciec, jak i stryj, zginęli w zamachach.

W czwartek jego konto na jednym z serwisów społecznościowych, Instagramie, zostało usunięte. Jak przekazała Agencja Reutera, mimo licznych prób nie udało się uzyskać komentarza Kennedy'ego Juniora.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wyjaśnienia Facebooka

"Usunęliśmy to konto z powodu wielokrotnie udostępnianych fałszywych teorii na temat koronawirusa oraz szczepionek" – brzmi fragment oświadczenia w tej sprawie ze strony firmy Facebook, do której należy Instagram.

Czytaj więcej: Antyszczepionkowcy są zorganizowani, pandemię uznają za historyczną szansę

Robert F. Kennedy Junior umieszczał na swym koncie wiele wpisów dotyczących szczepień przeciw polio. Opisywał to na przykładzie programu szczepień w Indiach, gdzie z tego powodu sparaliżowanych miało zostać prawie pół miliona dzieci. Odpowiedzialna za masową tragedię miała być Fundacja Billa i Melindy Gatesów, która zainicjowała projekt, oraz Światowa Organizacja Zdrowia, która udzieliła mu patronatu. Zarzuty te wyjaśniał Konkret 24.

Czytaj więcej: Zamachy, katastrofy, samobójstwa. Klątwa Kennedych trwa?

Autorka/Autor:mjz//rzw

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: