USA. Strzelanina w centrum handlowym w Greenwood w stanie Indiana. Zabici i ranni

Źródło:
PAP, CNN

Cztery osoby zginęły, a dwie są ranne w wyniku strzelaniny w centrum handlowym w Greenwood w stanie Indiana - poinformowała agencja Associated Press, cytując komunikat lokalnej policji. Wśród rannych jest 12-latka.

Mężczyzna uzbrojony w karabin otworzył ogień w strefie gastronomicznej w centrum handlowym Greenwood Park Mall - poinformował szef departamentu policji w Greenwood Jim Ison. Napastnik został zabity przez uzbrojonego cywila.

W wyniku ataku postrzelonych zostało pięć osób - jeden mężczyzna oraz cztery kobiety. Trzy z tych osób zmarły. Wśród dwóch rannych jest 12-latka, która w pomniejszymi obrażeniami trafiła do szpitala. Stan drugiej osoby jest stabilny - podał portal amerykańskiego nadawcy CNN. Policja przekazała, że motyw ataku jest nadal badany. 

Strzelanina w Greenwood

Funkcjonariusze pojechali centrum handlowego około godziny 18 (północ czasu polskiego) w odpowiedzi na zgłoszenie o strzelaninie. - Znaleźliśmy podejrzany plecak, który znajdował się w łazience w pobliżu strefy gastronomicznej - powiedział Ison.

Policja przed centrum handlowym w Greenwood w stanie Indiana Reuters

Władze przeszukiwały pozostałe pomieszczenia w poszukiwaniu dalszych ofiar, ale uważają, że strzelanina była ograniczona do strefy gastronomicznej znajdującej się w centrum handlowym. - Jesteśmy przerażeni kolejnym tego typu incydentem w naszym kraju - powiedział Chris Bailey, zastępca szefa policji w Indianapolis.

Burmistrz Greenwood Mark Myers podziękował również mężczyźnie, który zastrzelił napastnika. "Ta osoba ocaliła dziś życia. W imieniu miasta Greenwood wyrażam wdzięczność za szybkie działania i okazanie heroizmu w tej sytuacji" - przekazał.

Według organizacji Gun Violence Archive, która zbiera informacje o przypadkach przemocy z użyciem broni palnej w USA, była to 350 masowa strzelanina w tym kraju od początku roku. Telewizja CNN zaznaczyła, że jako masową strzelaninę organizacja rozumie taką, w której postrzelone zostają cztery lub więcej osób, nie licząc napastnika.

Autorka/Autor:lukl/kab

Źródło: PAP, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Reuters