Samochód stoczył się do 137-metrowego wąwozu. Kierowcę odnaleziono po pięciu dniach

Autor:
wac//az
Źródło:
Cowlitz 2 Fire & Rescue, katu.com
Akcja ratunkowa w hrabstwie Cowlitz, stan Waszyngton
Akcja ratunkowa w hrabstwie Cowlitz, stan WaszyngtonCowlitz 2 Fire
wideo 2/3
Cowlitz 2 FireAkcja ratunkowa w hrabstwie Cowlitz, stan Waszyngto

Blisko dwudziestu strażaków wzięło udział w akcji ratowania mieszkańca stanu Waszyngton. Pięćdziesięciosześciolatek przez kilka dni pozostawał uwięziony w pojeździe, którym stoczył się w dół ok. 137-metrowego wąwozu. - Jesteśmy po prostu oszołomieni, że przeżył - przyznała znajoma poszkodowanego w rozmowie z lokalnymi mediami.

Dyspozytor służb ratunkowych hrabstwa Cowlitz w stanie Waszyngton w niedzielę rano odebrał telefon od osoby, która miała widzieć ślady opon prowadzące w dół ok. 137-metrowego wąwozu obok drogi w pobliżu miasta Longview i zieloną ciężarówkę na jego dnie. Według mieszkańców okolicy pojazd przypominał ten należący do 56-letniego mieszkańca hrabstwa Cowlitz, którego zaginięcie zgłoszono pięć dni wcześniej - przekazała miejscowa straż pożarna w komunikacie we wtorek.

"Spodziewali się najgorszego"

Na miejsce przybyły zastępy straży pożarnej i ratownicy medyczni. Strażacy zeszli w dół zbocza "spodziewając się najgorszego, ale okazało się, że kierowca ciężarówki wciąż żyje, jest jednak poważnie ranny" - relacjonowały władze. W trwającej blisko godzinę akcji ratunkowej udział wzięło łącznie 19 strażaków. Po wydostaniu rannego z pojazdu 56-latek śmigłowcem został przetransportowany do szpitala. Służby nie przekazały aktualizacji na temat stanu zdrowia poszkodowanego, ani możliwych przyczyn wypadku.

- Jesteśmy po prostu oszołomieni, że przeżył - przekazała portalowi katu.com Terri Peck, która zna kierowcę pojazdu znalezionego w wąwozie "od dziesięcioleci". - Wszyscy wiedzieliśmy, że ktoś musi szybko do niego dotrzeć, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie miał dużo czasu - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Samolot ciągnie reklamę, nagle spada na miasto. Dramatyczne nagranie z Hollywood

Autor:wac//az

Źródło: Cowlitz 2 Fire & Rescue, katu.com

Źródło zdjęcia głównego: Cowlitz 2 Fire & Rescue

Pozostałe wiadomości