TVN24 | Świat

"Mimo dramatycznego powiększania arsenału nuklearnego, Chiny przeciwne rozmowom dwustronnym"

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Robert Wood, ambasador USA przy Konferencji Rozbrojeniowej ONZ w Genewie, oświadczył we wtorek, że Chiny opierają się dwustronnym rozmowom ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie broni jądrowej.

- Pomimo dramatycznego powiększania się arsenału nuklearnego Chińskiej Republiki Ludowej, niestety nadal sprzeciwia się ona rozmowom dwustronnym ze Stanami Zjednoczonymi na temat redukcji ryzyka nuklearnego - powiedział Robert Wood, ambasador USA podczas wirtualnej sesji Konferencji Rozbrojeniowej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

- Do tej pory Pekin nie był skłonny do znaczącego angażowania się, ani nawiązywania eksperckich dyskusji podobnych do tych, które prowadzimy z Rosją. Mamy wielką nadzieję, że to się zmieni - dodał.

USA i Rosja przedłużają traktat New START

Rosja i Stany Zjednoczone zgodziły się w tym roku przedłużyć o pięć lat traktat New START w sprawie środków zmierzających do dalszej redukcji i ograniczenia zbrojeń strategicznych.

Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Joe Biden mają omówić kwestie kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa podczas czerwcowego spotkania. Robert Wood powiedział we wtorek, że ma nadzieję, iż takie dwustronne dyskusje mogą położyć podwaliny pod rozbrojenie nuklearne i przyszłe traktaty o kontroli zbrojeń.

Autor:asty

Źródło: PAP