Tragiczny finał policyjnej interwencji w Ohio. Funkcjonariusz śmiertelnie postrzelił ciężarną 21-latkę

Autor:
momo
Źródło:
CNN, Reuters

Policja w Ohio opublikowała nagranie z interwencji, podczas której jeden z funkcjonariuszy śmiertelnie postrzelił ciężarną kobietę. Do zdarzenia doszło na parkingu supermarketu w mieście Blendon Township. Kobieta była podejrzana o kradzież, ale odmówiła opuszczenia samochodu i próbowała odjechać, potrącając jednego z policjantów. 

Zdarzenie miało miejsce 24 sierpnia w Blendon Township w Ohio, 24 km od Columbus, stolicy stanu. Do interwencji policji doszło po tym, jak pracownik sklepu spożywczego zgłosił, że 21-letnia Ta'Kiya Young była jedną z kilku osób, które ukradły alkohol.

Interwencję zarejestrowały kamery zamieszczone na mundurach policjantów. Na nagraniu, które zostało upublicznione w piątek, widać funkcjonariusza stojącego obok samochodu 21-latki, który wielokrotnie nakazuje jej opuszczenie pojazdu.

- Wysiądź z samochodu. - Po co? - Powiedzieli, że coś ukradłaś. Nie odjeżdżaj. - Ja nic nie ukradłam, to inne dziewczyny. - Skoro tak, to wysiądź z samochodu. - Nie, nie zrobię tego. - Wysiadaj! - Zamierzasz mnie zastrzelić? - Wysiądź z samochodu!

Gdy kobieta odmawia, drugi policjant kładzie rękę na masce i celuje pistoletem w przednią szybę, ponawiając wezwania, by siedząca za kierownicą kobieta wyszła z samochodu. 21-latka nie wykonuje polecenia. W pewnym momencie kobieta rusza, potrącając jednego z policjantów. W tym momencie funkcjonariusz pociąga za spust. Na filmie słychać, jak mężczyzna informuje przez krótkofalówkę, że padły strzały. Policjanci ponawiają wezwania, by kobieta wysiadła z samochodu. Tymczasem pojazd dalej się toczy, zatrzymując się dopiero przy sklepowej witrynie. Jeden z policjantów wybija boczną szybę kierowcy. W tym momencie nagranie się urywa. Całe zdarzenie trwało zaledwie 25 sekund.

Postrzelona 21-latka zmarła w szpitalu. Jej nienarodzone dziecko również nie przeżyło - informuje agencja Reutera.

Oświadczenie policji

"Podejrzana o kradzież kobieta wjechała swoim samochodem w jednego z moich funkcjonariuszy, a ten oddał pojedynczy strzał w przednią szybę" - poinformował w oświadczeniu szef policji w Blendon John Belford. Nagranie z interwencji zostało upublicznione na wniosek rodziny zastrzelonej 21-latki, która żąda pociągnięcia do odpowiedzialności winnych jej śmierci.

Sean Walton, prawnik rodziny Young, twierdzi, że kobieta była ofiarą. - Żądamy pociągnięcia do odpowiedzialności za odebranie tych dwóch bezcennych istnień - Ta'Kiyi Young i jej nienarodzonej córeczki - powiedział Walton na czwartkowej konferencji prasowej.

Obaj funkcjonariusze, których tożsamości departament policji nie podał do wiadomości publicznej, zostali wysłani na urlop administracyjny. Dochodzenie w sprawie prowadzi Biuro Śledcze Ohio.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo

Źródło: CNN, Reuters