TVN24 | Świat

11-letnia dziewczynka zginęła od zabłąkanej kuli

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
CNN
11-letnia dziewczynka została zabita przez kulę, która była wymierzona w inną osobę
Twitter/@NYPDnews11-letnia dziewczynka została zabita przez kulę, która była wymierzona w inną osobę

11-letnia dziewczynka zmarła w poniedziałek wieczorem po tym, jak została trafiona przez wystrzeloną z broni kulę w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku - poinformowała nowojorska policja. Jak przekazano, sprawcą zdarzenia był mężczyzna na skuterze, który próbował zastrzelić inną osobę.

Jak przekazał zastępca szefa nowojorskiej policji Philip Rivera, 11-latka została postrzelona w brzuch, gdy mężczyzna na skuterze próbował zastrzelić inną osobę biegnącą ulicą. Dodał, że kula trafiła w dziewczynkę, a nie w zamierzony cel.

Policja przekazała, że 11-latka została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym, gdzie później zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

11-letnia dziewczynka została zabita przez kulę, która była wymierzona w inną osobę Twitter/@NYPDnews

Policja poszukuje napastników i osoby, która miała być ich celem

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na Fox Street w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku. Na nagraniu z monitoringu widać dwóch mężczyzn na skuterze, którzy wyjeżdżają naprzeciw biegnącej osobie i celują do niej z broni.

Nowojorska policja poszukuje zarówno strzelca i kierującego skuterem, jak i osoby, która miała być celem napastników. Z tego powodu nagranie udostępniono w sieci, gdzie zaapelowano o wszelkie informacje związane z tą tragedią.

- Jest to dla nas bardzo, bardzo trudne do zaakceptowania - powiedział zastępca komendanta Timothy McCormack na konferencji prasowej. - To już drugie dziecko, które zostało zastrzelone w tym roku w mieście. Najpierw 11-miesięczne, a teraz 11-letnie. To niepokojące, że coś takiego dzieje się w naszym społeczeństwie - dodał.

Wzrost ofiar strzelanin w Nowym Jorku

Nowy Jork zmaga się ze znaczącym wzrostem liczby poważnych przestępstw z użyciem broni. Jak wynika ze statystyk policji, w 2022 roku jest to o ponad 40 procent więcej w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Jak wynika ze statystyk nowojorskiej policji, w tym roku w mieście odnotowano ponad 520 ofiar strzelanin.

Na początku roku burmistrz Nowego Jorku Eric Adams przedstawił ambitny plan walki z przemocą z użyciem broni w mieście, który obejmuje inicjatywy mające na celu zwiększenie obecności policjantów na ulicach, zwalczanie napływu broni do miasta oraz zachęcanie prokuratorów do szybszego rozpatrywania zarzutów dotyczących użycia broni.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kg

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@NYPDnews

Pozostałe wiadomości