W liceum stworzył listę osób do zlikwidowania i zgwałcenia. Sprawca masakry "był cichy"


Sprawca masakry w mieście Dayton w stanie Ohio w czasach liceum był cichy i czasem się uśmiechał - przyznała znajoma napastnika z czasów szkolnych. Jak poinformowały lokalne media, w liceum był zawieszony w prawach ucznia z powodu stworzenia listy osób, które chciał zabić, i dziewczyn, które planował zgwałcić. W niedzielę 24-letni Connor Betts zaczął strzelać na ulicy w centrum Dayton. Zanim zginął, zabił 9 osób i ranił 27.

Według relacji dwóch dawnych kolegów napastnika z czasów liceum Connor Betts został ukarany zawieszeniem w prawach ucznia z powodu "listy osób do zlikwidowania" [ang. kill list] i "listy osób do zgwałcenia" [ang. rape list], jakie miał stworzyć.

Dyrektor szkoły potwierdził te doniesienia w rozmowie z lokalną gazetą "Dayton Daily News".

"Był cichy, czasem się uśmiechał"

Inny były uczeń z jego klasy, Brad Howard, powiedział, że znał Bettsa od 20 lat. Określił go jako "dobrego chłopaka".

- Usłyszałam od kogoś, że to strzelał Connor - powiedziała z kolei znajoma napastnika, która prosiła o zachowanie anonimowości. - Jeśli ktoś powiedziałby mi, że coś takiego stanie się z udziałem kogoś, kogo znam, to nie pomyślałabym, że mógłby to być Connor. Może nie znałam go bardzo dobrze, ale był cichy, czasem się uśmiechał. Wydawał się być zwyczajnym chłopakiem - podkreśliła.

Do ataku doszło w Dayton w stanie Ohio

Atak w Dayton, masakra w El Paso

24-latek w niedzielę nad ranem otworzył ogień na ulicy w słynącej z nocnego życia dzielnicy Oregon District w śródmieściu Dayton. Do ataku użył karabinu, którym w ciągu około 30 sekund zabił 9 osób i ranił 27.

Napastnik został zastrzelony przez policjantów z przechodzącego w pobliżu patrolu.

Wśród ofiar śmiertelnych była 22-letnia siostra sprawcy i sześciu Afroamerykanów. Policja na razie nie wypowiada się na temat motywów sprawcy masakry.

Była to druga strzelanina w USA w ciągu niespełna 24 godzin. W sobotę wieczorem 21-letni Patrick Crusius otworzył ogień na terenie centrum handlowego w El Paso na zachodzie Teksasu, zabijając 20 osób i raniąc 26.

Sprawca ataku w El Paso został schwytany. Może grozić mu kara śmierci.

Strzały padły w supermarkecie w sąsiedztwie centrum handlowego Cielo Vista w El Paso

Autor: momo//now / Źródło: PAP, CNN