Mieli "bawić się w chowanego", zamknęła chłopaka w walizce. Jest oskarżona o morderstwo

Źródło:
Law & Crime, The Independent, NewsNation, CNN
Para mieszkała w Winter Park na Florydzie
Para mieszkała w Winter Park na Florydzie
Google Earth
Winter Park, FlorydaGoogle Earth

Oskarżona o zabójstwo swojego partnera Sarah Boone z Florydy w kwietniu stanie przed sądem. Mężczyzna miał umrzeć po tym, jak nie udało mu się wydostać z walizki, w której - jak początkowo twierdziła kobieta - znalazł się podczas zabawy w chowanego. Śledczy dotarli jednak do nagrania, które rzuca nowe światło na przedstawioną przez nią wersję wydarzeń.

Sarah Boone w lutym 2020 zadzwoniła pod numer alarmowy, mówiąc, że jej chłopak Jorge Torres Jr został uwięziony w walizce i zmarł podczas zabawy w chowanego. Materiały odkryte w toku dochodzenia podważyły jednak wersję Boone. Oskarżona o zabójstwo drugiego stopnia w marcu 2023 roku ma stawić się na przesłuchaniu przedprocesowym. Rozprawę zaplanowano na kwiecień - podał portal Law & Crime 14 marca.

Walizka, w której Boone miała zamknąć swojego chłopakaOrange-Osceola State Attorney’s Office

Zamknęła partnera w walizce

Sarah Boone, wedle jej początkowych zeznań, miała pić wino i układać puzzle w domu w Winter Park na Florydzie, kiedy uznała, że "byłoby zabawnie" ukryć się w walizce w ramach zabawy w chowanego - relacjonowało w lutym 2020 roku CNN, powołując się na oświadczenie biura szeryfa hrabstwa Orange. Kobieta zamknęła swojego chłopaka Jorge Torresa Jr. w niebieskiej walizce. Wystawały z niej dwa jego palce, założyła więc, że "będzie mógł ją otworzyć" - tłumaczyła później.

Boone poszła spać, rzekomo przekonana, że Torres Jr wkrótce do niej dołączy. Następnego dnia znalazła go w walizce, nie oddychał. Zaalarmowała służby. Te aresztowały ją, kiedy odkryły materiały podważające wersję zdarzeń Boone. Dwuminutowe nagranie z jej telefonu pokazało, że po tym, jak zamknęła chłopaka w walizce, kpiła z niego i wdała się z nim w sprzeczkę.  

Wideo podważa pierwotną wersję wydarzeń

- Właśnie tak się czuję, kiedy mnie zdradzasz - powiedziała Boone, kiedy jej chłopak wykrzyczał, że nie może oddychać. Na wideo widać też, jak mężczyzna próbuje wydostać się z walizki. Na drugim, 22-sekundowym nagraniu słychać, jak mężczyzna woła swoją dziewczynę.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce znaleźli ofiarę poza walizką, z raną szarpaną na wardze i siniakami wokół oka.

Cytowany przez "Independent" prawnik oskarżonej przekazał, że planuje ona przedstawić się przed sądem jako działająca w samoobronie ofiara syndromu bitej kobiety. Adwokat Mark Nejame w rozmowie z NewsNation przyznał, że obrona Boone będzie miała "ciężki orzech do zgryzienia", jeśli wybierze tę linię obrony. - Zazwyczaj to kobieta jest ofiarą w tych sprawach - stwierdził. Syndrom bitej kobiety (ang. battered wife syndrome) to ogólna nazwa różnorakich konsekwencji stosowania przemocy wobec żony.

ZOBACZ TEŻ: Zaginiona 13-latka odnaleziona 1,7 tys. km od domu. Policja apeluje, by rodzice uważali, co ich dzieci robią w internecie

Autorka/Autor:wac//az

Źródło: Law & Crime, The Independent, NewsNation, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Orange-Osceola State Attorney’s Office