TVN24 | Świat

Melinda i Bill Gates oficjalnie rozwiedzeni

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Rozwód Melindy i Billa Gatesa, współzałożycieli jednej z największych prywatnych fundacji charytatywnych na świecie, został sfinalizowany – wynika z dokumentu sądowego, do którego dotarła agencja Reutera. Para złożyła wniosek o rozwód w maju po 27 latach małżeństwa, ale zobowiązała się do kontynuowania wspólnej pracy filantropijnej. Gatesowie zapewniali wówczas, że osiągnęli porozumienie w sprawie podziału majątku.

Po złożeniu 3 maja dokumentów rozwodowych Melinda i Bill, informując o wspólnej decyzji, zaznaczyli w oświadczeniu, że w ciągu 27 lat małżeństwa wychowali "trójkę wspaniałych dzieci" oraz stworzyli fundację, "która działa na całym świecie, by umożliwiać wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia".

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Zapewnili wtedy, że dalej zamierzają współpracować w ramach fundacji. Jednocześnie "nie wierzą już, że mogą nadal wspólnie wzrastać jako para w kolejnych etapach życia". Poinformowali również, że osiągnęli porozumienie w sprawie podziału wspólnego majątku.

Liczne inicjatywy rodziny Gatesów

66-letni Gates to według najnowszej listy "Forbes'a" czwarty najbogatszy człowiek świata - jego fortuna przekracza 124 mld dolarów. W przeszłości Amerykanin wielokrotnie znajdował się na czele tej listy. Przedsiębiorca swojego majątku dorobił się jako współzałożyciel i twórca oprogramowania Microsoftu.

Oprócz działalności biznesowej Gates angażuje się w szereg przedsięwzięć filantropijnych. W 2000 roku wraz ze swoją małżonką założył fundację, wśród celów której są m.in. przeciwdziałanie ubóstwu oraz walka z chorobami nękającymi biedniejsze państwa. Od tego czasu wydał na walkę z ubóstwem i chorobami na świecie ponad 50 mld dolarów.

Gatesowie poparli też programy zwalczania malarii i polio, żywienia dzieci i szczepionek. W 2020 roku ich fundacja przeznaczyła około 1,75 mld dolarów na pomoc w walce z COVID-19.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP