TVN24 | Świat

"Uroczyście przysięgam". Kamala Harris pierwszą w historii kobietą na urzędzie wiceprezydenta USA

TVN24 | Świat

Autor:
kb\mtom
Źródło:
TVN24

Kamala Harris złożyła w środę przysięgę przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor i została pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta w historii Stanów Zjednoczonych.

- Ja, Kamala Devi Harris przysięgam stać na straży i bronić konstytucji Stanów Zjednoczonych przed wszelkimi wrogami zewnętrznymi i wewnętrznymi, przysięgam dochować jej wiary i wierności. Zobowiązanie to podejmuję z własnej woli, bez zastrzeżeń natury moralnej, czy z zamiarem niedotrzymania. Przysięgam sumiennie i należycie wykonywać obowiązki urzędu, który niniejszym obejmuję. Tak mi dopomóż Bóg – mówiła, składając przysięgę Kamala Harris przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor. Została tym samym pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta w historii Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ RELACJĘ NA TVN24.PL >>>

Na uroczystości zaprzysiężenia demokraty Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych zabrakło odchodzącego z urzędu Donalda Trumpa, który przebywa na Florydzie.

Pierwszy tweet Harris jako wiceprezydent

Wiceprezydent USA Kamala Harris tuż po zaprzysiężeniu wysłała swój pierwszy tweet z oficjalnego konta. "Gotowa do służby" – napisała.

Autor:kb\mtom

Źródło: TVN24