Drugi dżentelmen USA przyleci do Polski

Autor:
pp\mtom
Źródło:
tvn24.pl
Drugi dżentelmen USA Douglas Emhoff przyleci do Polski. Relacja korespondenta "Faktów" TVN Marcina Wrony
Drugi dżentelmen USA Douglas Emhoff przyleci do Polski. Relacja korespondenta "Faktów" TVN Marcina WronyTVN24
wideo 2/2
TVN24Drugi dżentelmen USA Douglas Emhoff przyleci do Polski. Relacja korespondenta "Faktów" TVN Marcina Wrony

Douglas Emhoff, mąż wiceprezydent USA Kamali Harris, przyleci pod koniec stycznia do Polski i Niemiec. Jak poinformowano w komunikacie, ma "wzmóc wysiłki administracji Biden-Harris w zakresie zwalczania antysemityzmu na świecie i wspierania pamięci o Holokauście". Podczas czterodniowego pobytu w Krakowie weźmie między innymi udział w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau.

O podróży drugiego dżentelmena Stanów Zjednoczonych do Polski i Niemiec poinformowała w oświadczeniu dyrektor ds. komunikacji małżonka wiceprezydent USA - Liza Acevedo.

"Douglas Emhoff odwiedzi Kraków w Polsce i Berlin w Niemczech, aby wzmóc wysiłki administracji Biden-Harris w zakresie zwalczania antysemityzmu na świecie i wspierania pamięci o Holokauście. Drugi dżentelmen będzie przebywał w Krakowie w dniach 26-29 stycznia" - podano.

Jak dodano, "27 stycznia Emhoff odwiedzi Miejsce Pamięci i Muzeum w Auschwitz-Birkenau". "Weźmie udział w ceremonii składania wieńców oraz w corocznych obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W wizycie weźmie udział także specjalna wysłannik USA do spraw monitorowania i zwalczania antysemityzmu, ambasador Deborah Lipstadt" - napisano w oświadczeniu.

Drugi dżentelmen USA odwiedzi Berlin w dniach 30-31 stycznia, gdzie między innymi weźmie udział w "spotkaniu specjalnych wysłanników i koordynatorów zajmujących się zwalczaniem antysemityzmu".

"Zarówno w Krakowie, jak i w Berlinie, drugi dżentelmen weźmie udział w serii spotkań z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego oraz odwiedzi miejsca historyczne i kulturalne" - dodano.

ZOBACZ TEŻ: Hasło "drugi dżentelmen" wpisane do słownika. "Teraz to już oficjalne"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp\mtom

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości