Departament Stanu USA o słowach Putina: każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest nieodpowiedzialna

Źródło:
PAP
Kniażycki: użycie przez Rosję broni nuklearnej nie jest teraz możliwe
Kniażycki: użycie przez Rosję broni nuklearnej nie jest teraz możliwe
TVN24
Kniażycki: użycie przez Rosję broni nuklearnej nie jest teraz możliweTVN24

Każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest absolutnie nieodpowiedzialna - powiedział rzecznik Departamentu Stanu USA. Ned Price skomentował w ten sposób wypowiedź prezydenta Rosji Władimira Putina, który stwierdził, że ryzyko wojny nuklearnej wzrosło.

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania z przedstawicielami prezydenckiej Rady ds. Praw Człowieka ocenił, że ryzyko wojny jądrowej narasta. Rosyjski przywódca powiedział, że Rosja "nie użyje broni jądrowej pierwsza". - To znaczy, że nie będzie też druga, bo możliwość użycia jej w przypadku uderzenia jądrowego na naszym terytorium będzie mocno ograniczone - dodał.

Ned Price: każda wzmianka o broni jądrowej jest nieodpowiedzialna

- Nie będę wchodził w kwestię tego, jaka jest nasza ocena ryzyka wojny jądrowej. Uważamy, że każda luźna wzmianka o broni jądrowej jest absolutnie nieodpowiedzialna - powiedział w środę rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

Ned PriceFreddie Everett/state.gov

- Jest sprzeczna z twierdzeniami, które słyszeliśmy ze strony rosyjskich oficjeli, nawet w ostatnich tygodniach, potwierdzających bardzo prostą zasadę, że wojna jądrowa nie powinna być nigdy toczona i nie może zostać przez nikogo wygrana - dodał Price podczas briefingu prasowego.

Autorka/Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Freddie Everett/state.gov