TVN24 | Świat

Prawa do piosenek Davida Bowiego kupione przez Warner Music Group

TVN24 | Świat

Autor:
akr/kg
Źródło:
PAP

Koncern Warner Music Group kupił prawa do wszystkich piosenek Davida Bowiego - poinformowały amerykańskie media. Szacują, że cena mogła wynieść około 250 milionów dolarów. Umowa obejmuje również prawa do pośmiertnego albumu "Toy", który ma mieć premierę w tym tygodniu.

Zawarta ze spadkobiercami brytyjskiego muzyka i wokalisty transakcja dotyczy również praw do utworów z dwóch albumów współtworzonej przez muzyka grupy Tin Machine, a także wszystkich singli, muzyki filmowej i innych dzieł artysty - podaje agencja AP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Media: prawa do piosenek Bowiego kupione za około 250 milionów dolarów

Warner Media Group nie podał informacji o finansowej stronie zawartej w poniedziałek umowy. Według źródeł telewizji CNN prawa do spuścizny po Bowiem zostały sprzedane za około 250 milinów dolarów. Portal Variety przekazał, że cena przekroczyła podaną przez CNN sumę.

Koncern zyska prawo do utworów stworzonych przez blisko sześć dekad działalności artystycznej Bowiego, zawartych na 26 studyjnych albumach artysty. Wśród jego najbardziej znanych przebojów są "Space Oddity", "Heroes", "Let’s Dance", "Changes" czy "Rebel Rebel".

Umowa obejmuje również prawa do pośmiertnego albumu "Toy", którego premierę zapowiedziano na piątek - dzień, w którym minie 75 lat od urodzenia artysty - przypomina Variety.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku, dwa dni po swoich 69. urodzinach.

David BowieShutterstock

Autor:akr/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock