Ciało na nowojorskiej plaży. Media: to mogą być zwłoki znanego reżysera

Autor:
wac//mm
Źródło:
NBC News, The Irish Times
Ciało znaleziono na plaży w dzielnicy Queens w Nowym Jorku
Ciało znaleziono na plaży w dzielnicy Queens w Nowym JorkuENEX
wideo 2/5
ENEXCiało znaleziono na plaży w dzielnicy Queens w Nowym Jorku

Amerykańskie służby próbują ustalić tożsamość osoby, której tors z nogami znaleziono na jednej z nowojorskich plaż. Media powołując się na źródła w organach ścigania informują, że mogą to być zwłoki nagradzanego irlandzkiego reżysera i fotografa Rossa McDonnella, który po raz ostatni był widziany na początku listopada.

W piątek koło południa czasu miejscowego nowojorska policja otrzymała zawiadomienie o torsie z nogami znalezionym w piasku na plaży Breezy Point w dzielnicy Queens. Przyczynę śmierci ustala wciąż biuro nowojorskiego lekarza medycyny sądowej.

Chociaż ciało nie zostało jak dotąd oficjalnie zidentyfikowane, "źródła w organach ścigania podały, iż wydaje się, że szczątki należą do 44-letniego filmowca Rossa McDonnella" - przekazał w poniedziałek portal stacji NBC News.

Nowojorska plaża, na której znaleziono ciało ENEX

ZOBACZ TEŻ: Ciało pięciolatki w bryle betonu. Po 35 latach rozwiązano zagadkę jej śmierci

Ross McDonnell po raz ostatni był widziany 4 listopada, gdy odjechał ze swojego mieszkania na Brooklynie na rowerze. Trzy dni później rower 44-latka został znaleziony na plaży Fort Tilden w pobliżu Breezy Point, reżyser został natomiast uznany za zaginionego.

Źródła cytowane przez NBC News wskazują, że służby "nie podejrzewają, by doszło do przestępstwa, ani nic nie wskazuje na samobójstwo". "Możliwe, że mężczyzna poszedł popływać, został porwany przez prąd i utonął", stwierdzono. Dochodzenie jest w toku, a służby współpracują z irlandzkim konsulatem i oczekują na wyniki badań DNA.

Ross McDonnell - filmowiec nagrodzony Emmy

Ross McDonnell jest irlandzkim reżyserem i fotografem. Jak podaje portal dziennika "Irish Times", jego film fabularny "Colony" był pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i zdobył nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie.

Ross McDonnellNYPD

W 2018 roku McDonnell został nominowany do nagrody Emmy za film dokumentalny "Elian", opowiadający o losach Eliana Gonzaleza, pięcioletniego kubańskiego dziecka. W 2000 roku dziecko to znalazło się w centrum międzynarodowego sporu dotyczącego opieki i imigracji, który wywołał napięcia w stosunkach amerykańsko-kubańskich.

W 2021 roku reżyser otrzymał nagrodę Emmy za zdjęcia do serialu "The Trade".

ZOBACZ TEŻ: Jej ciało znaleziono w rzece. Po 31 latach została zidentyfikowana dzięki tatuażowi

Autor:wac//mm

Źródło: NBC News, The Irish Times

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP