Biały Dom: prezydenci Biden i Xi będą rozmawiali o Tajwanie i Ukrainie

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP
Joe Biden rozmawiał z przywódcą Chin Xi Jinpingiem
Joe Biden rozmawiał z przywódcą Chin Xi JinpingiemTVN24
wideo 2/3
TVN24Joe Biden rozmawiał z przywódcą Chin Xi Jinpingiem

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby powiedział we wtorek, że prezydent Stanów Zjednoczonych będzie rozmawiał z chińskim przywódcą na temat Tajwanu i wojny w Ukrainie. Agencja Reutera poinformowała, powołując się na źródła, że rozmowa telefoniczna prawdopodobnie odbędzie się w czwartek. Biały Dom nie potwierdził oficjalnie tego terminu.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby podczas wirtualnej konferencji prasowej poinformował, że planowana rozmowa prezydenta USA Joe Bidena i prezydenta Chin Xi Jinpinga dojdzie do skutku prawdopodobnie w tym tygodniu. Według Reutersa, stanie się to już w czwartek.

Zapowiadając rozmowę Bidena z Xi, Kirby powiedział, że wśród tematów będą napięcia wokół Tajwanu i rosyjska agresja na Ukrainę.

Joe Biden będzie rozmawiał z Xi Jinpingiem już czwarty raztwitter.com/WhiteHouse

- To jest jedna z najważniejszych dwustronnych relacji na świecie w jednym z najważniejszych regionów na świecie, regionie Indo-Pacyfiku. Tematem będzie wszystko, od napięć wokół Tajwanu po wojnę na Ukrainie i to, jak - z pewnością w sferze gospodarczej - możemy lepiej radzić sobie z naszym współzawodnictwem - powiedział urzędnik. Dodał, że rozmowa przywódców jest planowana od "długiego czasu".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/WhiteHouse

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości