TVN24 | Świat

Jill Biden zakażona koronawirusem. Biały Dom informuje, że "ma łagodne symptomy"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kab
Źródło:
PAP

Pierwsza dama USA Jill Biden ma pozytywny wynik testu na COVID-19 - przekazał we wtorek Biały Dom. Poinformował też, że żona prezydenta odczuwa łagodne symptomy choroby. Wynik testu u Joe Bidena, który w lipcu przeszedł tę chorobę, był negatywny.

Jak poinformował w oświadczeniu Biały Dom, Jill Biden ma pozytywny wynik, test PCR wykonano przed planowanym powrotem do Białego Domu z Kiawah Island w Karolinie Południowej, gdzie wypoczywała w ostatnich dniach para prezydencka.

Pierwsza dama jest w pełni zaszczepiona, otrzymała dwie dawki wzmacniające i doświadcza łagodnych objawów. Przepisano jej też paxlovid i ma odbyć co najmniej pięciodniową izolację.

Negatywny test u Bidena

Biały Dom przekazał też, że test przeprowadzony u prezydenta Joe Bidena był negatywny i zamierza on powrócić we wtorek do Białego Domu zgodnie z planem. Ma jednak nosić maseczkę przez 10 dni i zwiększyć częstotliwość testów.

Biden sam zachorował pod koniec lipca i zakończył kwarantannę po pięciu dniach, choć później jeszcze raz otrzymał pozytywny wynik testu, co według jego lekarza było efektem leczenia paxlovidem. W poniedziałek na COVID-19 zachorował też szef Pentagonu Lloyd Austin.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości