Ukraiński konwój z działami zatrzymany pod Donieckiem


Mieszkańcy wsi w okolicy Doniecka zablokowali drogę, uniemożliwiając dalszą podróż ukraińskiemu konwojowi wojskowemu, transportującemu działa. Mieszkańcy zmusili żołnierzy by zawrócili do swojej bazy wojskowej w Zaporożu.

Kilkanaście ciężarówek transportujących artylerię zostało zatrzymanych w okolicy wsi Starobeszewo na południe od Doniecka.

Jeden z mieszkańców wsi powiedział agencji Reutera, że wspólnie z innymi zablokowali drogę po tym jak dowiedzieli się, że zbliża się konwój wojskowy ciągnący działa. - Oni wystraszyli starszych ludzi, którzy nigdy nie widzieli sprzętu wojskowego. Nigdy nie widzieliśmy czegoś podobnego, więc wszyscy mężczyźni z miasta zablokowali drogę i zmusili konwój do zawrócenia - powiedział jeden z blokujących. - Rosjanie to nasi bracia. Nie pozwolimy na przemieszczanie się wojsk, bo co stanie się dalej? To może być tylko pokaz siły. Tym niemniej myślimy, że nasi politycy powinni zacząć słuchać opinii ludzi, a my żądamy by jednostki wojskowe wróciły do swoich baz - powiedział Wiktor Czernienko, lokalny pop. Zapewnił on, że celem blokujących drogę było zapewnienie pokoju.

Nie ma oficjalnych informacji o tym, dokąd zmierzał konwój i jakie miał zamiary.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: kło/kka / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości