Ukraiński sztab generalny: na rozkaz Putina obwód doniecki ma zostać zajęty do 15 września

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Przedstawiciel ukraińskiego sztabu generalnego generał Ołeksij Hromow poinformował w czwartek, że rosyjskie wojska otrzymały od Władimira Putina rozkaz - mają zająć cały obwód doniecki do 15 września. Jak przekazał sztab, Rosjanie przegrupowują siły i przerzucają je na okupowane terytoria, prawdopodobnie w celu wznowienia ofensywy w rejonie Doniecka.

- Rosyjskie wojska okupacyjne po raz kolejny dokonują korekty swoich planów i działań zgodnie z rozkazem Putina o dojściu do granic obwodu donieckiego do 15 września – powiedział w czwartek podczas briefingu Ołeksij Hromow, cytowany przez portal telewizji Suspilne.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Jak powiedział wojskowy, podsumowując sytuację na froncie, przeciwnik nadal kontroluje okupowane tereny obwodów: charkowskiego, ługańskiego, donieckiego, zaporoskiego, chersońskiego i mikołajowskiego. - Usiłuje także stworzyć sprzyjające warunki do wznowienia natarcia – powiedział Hromow.

Ukraiński sztab generalny przekazał, że Rosjanie przegrupowują swoje siły i przerzucają je na okupowane terytoria, prawdopodobnie w celu wznowienia ofensywy w rejonie Doniecka.

Według informacji strony ukraińskiej rosyjskie dowództwo podjęło decyzję o rozformowaniu 31. samodzielnej brygady powietrznodesantowej i 22. samodzielnej brygady specjalnego przeznaczenia z powodu dużych strat. - Przy życiu zostało tam mniej niż 20 procent składu osobowego – oświadczył Hromow.  

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości