Samochód wjechał na minę w obwodzie chersońskim. Zginęła nauczycielka, jej syn jest ranny

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
Łukasiewicz: żeby odbić tak duże miasto jak Chersoń, Ukraińcy potrzebowaliby prawdopodobnie od siedmiu do dziesięciu brygad
Łukasiewicz: żeby odbić tak duże miasto jak Chersoń, Ukraińcy potrzebowaliby prawdopodobnie od siedmiu do dziesięciu brygadTVN24
wideo 2/21
TVN24Łukasiewicz: żeby odbić tak duże miasto jak Chersoń, Ukraińcy potrzebowaliby prawdopodobnie od siedmiu do dziesięciu brygad

W wyniku wjechania autem na minę we wsi Herojske w obwodzie chersońskim w poniedziałek życie straciła kobieta, a jej syn został ciężko ranny - poinformowała szefowa władz hromady (gminy) czułakiwskiej Ołeksandra Musijenka na Facebooku.

Kobieta była nauczycielką w miejscowym liceum. Jej syn został doznał poważnych poparzeń. Szefowa władz hromady (gminy) czułakiwskiej Ołeksandra Musijenka powiedziała, że leczenie chłopca będzie wymagać znacznych kosztów, których rodzina nie ma.

Sytuacja w obwodzie chersońskim

Obwód chersoński jest niemal całkowicie okupowany przez wojska rosyjskie. Chersoń jest jedyną stolicą ukraińskiego obwodu, którą od początku inwazji w lutym tego roku zajęli Rosjanie. W niedzielę na Telegramie wiceprzewodniczący rady obwodowej miasta Jurij Sobolewski poinformował jednak, że z miasta wyjechała większość dowództwa wojsk rosyjskich.

"Mogę to potwierdzić. Rzeczywiście, dziś wróg nie ma ani jednej bezpiecznej drogi logistycznej, która zaspokoiłaby jego potrzeby wojskowe, konkretnie dla zaopatrzenia grupy wojskowej, która znajduje się w pobliżu Chersonia" - oświadczył Sobolewski.

Dodał, że wszystkie główne drogi są pod kontrolą ogniową sił zbrojnych Ukrainy. "Być może to był główny powód, dla którego dowództwo wojskowe Rosjan naprawdę opuściło Chersoń" - napisał. Sobolewski uważa, że morale wojsk rosyjskich jest teraz bardzo złe, ponieważ wszystkie plany Rosjan wobec obwodu chersońskiego zawiodły.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości