Rosjanie budują umocnienia w okupowanym mieście, "rozpatrują możliwość walk ulicznych"

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Rosyjski sprzęt wojskowy na ulicach Berdiańska. Nagranie archiwalne
Rosyjski sprzęt wojskowy na ulicach Berdiańska. Nagranie archiwalne Reuters Archiwum
wideo 2/21
Reuters Archiwum Rosyjski sprzęt wojskowy na ulicach Berdiańska. Nagranie archiwalne

W okupowanym Berdiańsku na południu Ukrainy Rosjanie wznoszą umocnienia naokoło lotniska. Kopią okopy, szykują stanowiska - mówił cytowany przez portal Suspilne ukraiński komentator wojskowy Dmytro Sniehirjow. Jego zdaniem Rosjanie "rozpatrują możliwość walk ulicznych". Podobne informacje, o umacnianiu rejonu Melitopola, przekazały lojalne wobec Kijowa władze tego okupowanego miasta.

Rosjanie "szykują się do ofensywy sił Ukrainy na kierunku zaporoskim". - Starają się stworzyć dodatkowe linie obrony (...). Rozpatrują możliwość walk ulicznych jako czynnik powstrzymujący postęp sił zbrojnych Ukrainy - powiedział cytowany przez portal Suspilne ukraiński komentator wojskowy Dmytro Sniehirjow. Wskazał, że obiekty inżynieryjne powstają wewnątrz okupowanych miast - Berdiańska i Melitopola.

Według Sniehirjowa rosyjscy żołnierze budują umocnienia wokół lotniska w Berdiańsku. Jak powiedział, kopią tam okopy i szykują stanowiska do prowadzenia walk.

"Budowle fortyfikacyjne są już naokoło Melitopola"

Również lojalne wobec Kijowa władze Melitopola informują o umocnieniach w tym rejonie. Mer Iwan Fedorow, cytowany przez agencję UNIAN, powiedział, że "budowle fortyfikacyjne są już naokoło Melitopola, że strony Berdiańska, Wasyliwki i obwodu chersońskiego".

Berdiańsk i Melitopol leżą w południowej części obwodu zaporoskiego.

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości