Kolejny konwój z amunicją z Polski dotarł na Ukrainę

Autor:
mart
Źródło:
PAP

Na Ukrainę dotarł kolejny konwój z amunicją z Polski - poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Marcin Ociepa w niedzielę rano. Polska dostarcza Ukrainie amunicję i ręczne rakiety przeciwlotnicze Piorun, a także hełmy i kamizelki kuloodporne.

"Nasz kolejny konwój, tym razem z amunicją dotarł już na Ukrainę" - napisał wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej Marcin Ociepa w niedzielę na Facebooku.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Polska pomoc dla Ukrainy

Wcześniej o konwojach dla Ukraińców informował Mariusz Błaszczak, szef resortu obrony. Taka informację podał on w mediach społecznościowych w piątek. Podkreślił przy tym, że "wspieramy Ukraińców, jesteśmy solidarni i stanowczo sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji".

CZYTAJ WIĘCEJ: Minister obrony Ukrainy: dostarczono hełmy i granatniki z Polski

Na początku lutego Błaszczak informował, że rząd przyjął uchwałę w sprawie pomocy Ukrainie. - Przekażemy najnowocześniejszy polski sprzęt - przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun oraz amunicję - zapowiedział wtedy.

W sobotę szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch zapowiedział, że Polska będzie nadal dostarczać na Ukrainę amunicję i ręczne zestawy przeciwlotnicze Piorun, a także hełmy i kamizelki kuloodporne. Zapowiedział również, że - "być może" - przez nasz teren będą kierowane drogą lądową na Ukrainę transporty broni od innych państw europejskich.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mart

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości