Moment uderzenia rakiety w Dnieprze. Prezydent Zełenski publikuje nagranie  

Autor:
tas/kg
Źródło:
Ukraińska Prawda, suspilne.media, tvn24.pl
Rosyjski atak rakietowy na miasto Dniepr
Rosyjski atak rakietowy na miasto Dniepr t.me/V_Zelenskiy_official
wideo 2/22
t.me/V_Zelenskiy_officialRosyjski atak rakietowy na miasto Dniepr

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski opublikował na Telegramie nagranie czwartkowego ataku rakietowego na miasto Dniepr. "Jeszcze jedno potwierdzenie, że terroryści chcą pokoju" - napisał. W czwartek rano w całej Ukrainie poza zaanektowanym Krymem został ogłoszony alarm przeciwlotniczy. Pociski uderzyły w obiekty infrastruktury krytycznej w Dnieprze i obwodzie odeskim.

"Jeszcze jedno potwierdzenie, że terroryści chcą pokoju. Ranek. Spokojne miasto i chęć ludzi do normalnego życia. Chcą iść do pracy, załatwiać interesy. Atak rakietowy! Państwo terrorystyczne tak naprawdę chce sprawić Ukraińcom jak najwięcej bólu i cierpienia" - napisał na Telegramie Wołodymyr Zełenski, publikując nagranie z miasta Dniepr.

Relacja tvn24.pl: ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

W czwartek rano w całej Ukrainie poza zaanektowanym Krymem został ogłoszony alarm przeciwlotniczy. Władze miasta Dniepr potwierdziły, że rosyjskie rakiety trafiły w dwa obiekty infrastruktury. Władze informowały najpierw, że w wyniku ostrzału zostało rannych pięć osób, w tym 15-letnia dziewczynka. Później podały, że liczba poszkodowanych wzrosła do 14.

Kyryło Tymoszenko z biura prezydenta Zełenskiego opublikował zdjęcie zniszczonych budynków.

Skutki rosyjskiego ataku na Dniepr tymoshenko_kyrylo/TELEGRAM

Również władze obwodu odeskiego potwierdziły, że rosyjskie rakiety uderzyły w obiekt infrastruktury. W wyniku ataku w tym regionie zostały ranne trzy osoby.

Pociski manewrujące i drony

Zastępca szefa głównego zarządu operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksij Gromow przekazał, że w podczas czwartkowego porannego alarmu przeciwlotniczego Rosjanie wystrzelili nad Ukrainą 16 pocisków manewrujących. Atakowali także z użyciem dronów.

Irańskie drony kamikadze Shahed, używane przez rosyjską armię w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę, atakowały w czwartek głównie Kijów. Władze obwodu kijowskiego podały, że ukraińska obrona zestrzeliła pięć takich bezzałogowców.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/kg

Źródło: Ukraińska Prawda, suspilne.media, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: V_Zelenskiy_official/TELEGRAM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości