Ukraina, obwód doniecki. Brytyjski resort obrony: rosyjskie wojska nasiliły ataki wokół Marjinki

Źródło:
PAP, gordonua.com

Wokół miasta Marjinka w obwodzie donieckim w ciągu ostatnich siedmiu dni rosyjska armia prawdopodobnie nasiliła ataki z użyciem ciężkiego sprzętu wojskowego - podało brytyjskie ministerstwo obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej. Marjinka jest położona 20 kilometrów na południowy zachód od okupowanego przez Rosjan Doniecka.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjski resort poinformował, że walki o Marjinkę trwały od 2014 roku, czyli od kiedy w Donbasie wybuchł konflikt zbrojny sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami. Miasto, które zostało w dużej mierze zniszczone w wyniku wymiany ognia artyleryjskiego, ma istotne znaczenie ze względu na kontrolę nad przedmieściami Doniecka i kluczową drogą wiodącą między innymi w kierunku Zaporoża.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

"Rosja nadal nadaje wysoki priorytet wzmacnianiu operacji w szerszym sektorze donieckim, w tym w rejonie Marjinki i Awdijiwki, przeznaczając (na ten cel) znaczące środki, lecz osiągając niewielkie sukcesy" - oceniło brytyjskie ministerstwo obrony.

Rosyjski żołnierz w czołgumil.ru

 

Następny cel - Kurachowe

Po Marjince i Awdijiwce kolejnym celem wojsk rosyjskich będzie Kurachowe - powiedział przedstawiciel wojskowych służb prasowych Ukrainy Ołeksij Dmytraszkiwski.

Dmytraszkiwski wyjaśnił, że armia rosyjska próbuje zablokować Awdijiwkę, zająć Marjinkę i posuwać się dalej w kierunku okupowanego Doniecka.

Autorka/Autor:tas//now

Źródło: PAP, gordonua.com

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty: