Koordynator akcji ratowników w Chersoniu: Ludzie są pod ciągłym ostrzałem, dodatkowo woda niesie śmierć

Autor:
js
/ prpb
Źródło:
TVN24
Koordynator akcji ratowników w Chersoniu: Ludzie są pod ciągłym ostrzałem, dodatkowo woda niesie śmierć. Coś porażającegoTVN24
wideo 2/2
TVN24Koordynator akcji ratowników w Chersoniu: Ludzie są pod ciągłym ostrzałem, dodatkowo woda niesie śmierć. Coś porażającego

Jest przerażający ogrom zniszczenia. Oprócz tego, że ludzie są pod ciągłym ostrzałem, to jeszcze dodatkowo jest woda, która niesie śmierć tak samo. To jest naprawdę coś porażającego - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 Piotr Skopiec, koordynator akcji ratunkowej grupy Humanosh Med Evacuation w Chersoniu dotkniętym powodzią na skutek wysadzenia przez Rosjan zapory w Nowej Kachowce na Dnieprze.

Władze Ukrainy poinformowały we wtorek o wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, która tworzyła rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski. Zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona. Woda zalała dziesiątki okolicznych osad i miast. 

Zobacz także: Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Piotr Skopiec z Fundacji Humanosh mówił w sobotę rano w "Jeden na jeden" w TVN24 o sytuacji w Chersoniu.

- Jest przerażający ogrom zniszczenia (...) Oprócz tego, że ludzie są pod ciągłym ostrzałem, to jeszcze jest dodatkowo woda, która niesie śmierć tak samo. To jest naprawdę coś porażającego - powiedział.

Jak mówił, ludzie "dziękują przede wszystkim za to, że jesteśmy z nimi, za wsparcie, za to, że przywieźliśmy pomoc". - Wspieramy ich na pewno w pewien sposób materialny, wspieramy ich przede wszystkim duchowo - dodał Skopiec.

Relacjonował, że na miejsce docierają wolontariusze z wielu krajów. - Spotykamy Szwajcarów, Niemców, Brytyjczyków, Szkotów. Spotykamy organizacje międzynarodowe - Ukraiński Czerwony Krzyż, UNHCR, Lekarze bez Granic - powiedział.

Zbiórka na pomoc poszkodowanym

Fundacja Humanosh zorganizowała zbiórkę na pomoc poszkodowanym w wyniku zniszczenia tamy. Zbiera środki finansowe na zakup systemów oczyszczania wody pitnej.

Zaślepka materiału TVN24GO
Piotr Skopiec w "Jeden na jeden"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js / prpb

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości