Trwa atak Rosji na Ukrainę. W Iziumie i Sumach kolejne ofiary rosyjskich ostrzałów

Źródło:
PAP
Zniszczenia po rosyjskim ataku na Izium [3.03.2022]
Zniszczenia po rosyjskim ataku na Izium [3.03.2022]Twitter/Nexta
wideo 2/21
Zniszczenia po rosyjskim ataku na Izium [3.03.2022]Twitter/Nexta

To kolejny dzień ataku Rosji na Ukrainę. W wyniku rosyjskiego ostrzału w mieście Izium, w obwodzie charkowskim, zginęło osiem osób, w tym dwoje dzieci - podała Rada Najwyższa Ukrainy i lokalne władze. W Sumach, na północy kraju, w wyniku uderzenia rakiety rannych zostało pięć osób.

Wiceszef rady miejskiej miasta Izium Wołodymyr Macokin poinformował w mediach społecznościowych, że w ostrzale zginęło osiem osób. Jak przekazano, w znacznym stopniu uszkodzone zostało centrum miasta. Trafiono w budynek policji. Rada Najwyższa Ukrainy, która również poinformowała o rosyjskim ataku, dodała, że wśród zabitych jest dwoje dzieci.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

W Sumach, na północy kraju, pięć osób zostało rannych w wyniku uderzenia pocisku w brygadę artyleryjską, wojskową katedrę Sumskiego Uniwersytetu Państwowego i korpus kadetów - podały władze obwodowe.

W Charkowie na wschodzie Ukrainy, w wyniku wtorkowego ostrzału rosyjskiego, uszkodzony został zabytkowy Sobór Zaśnięcia Matki Bożej w centrum miasta – poinformowały władze cerkiewne, cytowane przez agencję Interfax-Ukraina. "Przypomnę, że sobór przetrwał bolszewików i II wojnę światową, kiedy wszystkie budynki wokół zostały zniszczone" - napisał na Telegramie przedstawiciel ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Anton Heraszczenko.

Rosyjska inwazja na Ukrainę

Czwartek to ósmy dzień zbrojnej ofensywy Rosji przeciwko Ukrainie. Wojska rosyjskie próbują podejść do Kijowa z różnych kierunków i umacniać się w innych miejscach kraju – przekazał ukraiński sztab generalny. "Ze względu na brak postępu w większości rejonów siły okupanta sięgnęły po taktykę nocnych ostrzałów artyleryjskich dzielnic mieszkalnych w dużych miastach" - podano.

Czytaj też: Co teraz zrobi Putin? Generał Skrzypczak pokazuje na mapach możliwe kierunki ataku

Atak Rosji na Ukrainę. TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Autorka/Autor:ft/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: twitter.com/ua_parliament

Tagi:
Raporty: