Czteroletni Sasza nie żyje. Był w łódce ewakuacyjnej, gdy Rosjanie otworzyli ogień

Autor:
ft/kab
Źródło:
Obozrevatel, PAP
Nie żyje czteroletni chłopiec, który ewakuował się z rodziną z obszarów zajętych przez Rosjan
Nie żyje czteroletni chłopiec, który ewakuował się z rodziną z obszarów zajętych przez RosjanTVN24
wideo 2/21
TVN24Nie żyje czteroletni chłopiec, który ewakuował się z rodziną z obszarów zajętych przez Rosjan

Czteroletni Sasza, który wypadł z łódki, gdy wraz z rodziną próbował ewakuować się przez Dniepr z zajętego przez Rosjan rejonu wyszogrodzkiego, nie żyje. O odnalezieniu ciała dziecka poinformowała w mediach społecznościowych jego matka. 

10 marca Sasza wraz z babcią i sześcioma innymi osobami ewakuował się przez Dniepr z zajętego przez rosyjskich żołnierzy rejonu wyszogrodzkiego na północ od Kijowa. W pewnym momencie, jak relacjonują ukraińskie media, w kierunku uciekających Rosjanie otworzyli ogień, w wyniku czego łódka przewróciła się. Babcia chłopca utonęła.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Ukraińskie media podają, że od momentu wypadku chłopiec był poszukiwany w całym kraju. We wtorek wieczorem matka chłopca przekazała w mediach społecznościowych, że ciało jej dziecka zostało odnalezione.

Portal Obozrevatel przekazał, że nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, jakoby czterolatek miał zostać postrzelony. Jako przyczynę śmierci dziecka podano utonięcie.

Śmierć ukraińskich dzieci

Biuro prokuratora generalnego Ukrainy podało w środę, że co najmniej 167 dzieci zginęło, a 279 zostało rannych wskutek agresji Rosji na Ukrainie. Te szacunki nie są ostateczne - trwa uściślanie danych w miejscach aktywnych działań bojowych. Biuro prokuratora generalnego podkreśla, że najwięcej dzieci ucierpiało w wyniku rosyjskiej agresji w obwodzie kijowskim, donieckim i charkowskim.

Trwa przymusowe wywożenie dzieci z Ukrainy do Rosji - zaalarmowano w komunikacie. Z jednej z placówek medycznych w Mariupolu rosyjscy żołnierze przymusowo wywieźli 12 dzieci, które były tam leczone. Do Sarańska w Rosji z Mariupola na siłę wywieziono matkę z domu zastępczego wraz z ośmiorgiem dzieci będącymi pod jej opieką, trojgiem własnych dzieci i trojgiem dzieci zaadoptowanych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: Obozrevatel, PAP

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/shine4.me

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP