Rosja zaatakowała Ukrainę. Dowódca ukraińskiej armii: rosyjski system rakietowy zniszczony przez drona. Nagranie

Źródło:
Reuters, PAP

Trwa rosyjski atak na Ukrainę. Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wałerij Załużny opublikował w niedzielę nagranie, na którym widać moment zniszczenia rosyjskiego systemu rakietowego przez ukraińskiego drona Bayraktar TB-2. 

Głównodowodzący ukraińskich sił Wałerij Załużny poinformował w poście w mediach społecznościowych, że do ataku na rosyjską kolumnę doszło w okolicach miejscowości Malin w obwodzie żytomierskim. Jak dodał generał, rosyjski system rakietowy został zniszczony przez drona Bayraktar TB-2, tureckiej produkcji.

Rosyjska agresja na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Ukraińscy odpierają atak na Kijów

W poniedziałek ukraińska armia, cytując dowódcę obrony Kijowa, generała pułkownika Aleksandra Syrskiego, przekazała, że Rosjanie ponowili próbę przebicia się do stolicy. "Kolejne kolumny rosyjskich wojsk starały się wedrzeć na przedmieścia ukraińskiej stolicy" - wskazał Syrski. "Sytuacja w stolicy naszej ojczyzny niezmiennie znajduje się pod naszą kontrolą" - dodał ukraiński wojskowy.

"Zniszczyliśmy kolumny rosyjskiego sprzętu, ich żołnierze są zmęczeni i zniechęceni, wielu z Rosjan zginęło" - poinformował dowódca obrony Kijowa. "Udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie bronić naszych domów" - zaznaczył.

Ambasador Ukrainy przy ONZ Serhij Kysłycia poinformował w niedzielę, że od początku wojny straty rosyjskiego wojska wyniosły 4300 osób, a ponad 200 żołnierzy dostało się do niewoli.

TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO:

Autorka/Autor:ft/kg

Źródło: Reuters, PAP

Tagi:
Raporty: