Angelina Jolie przyjechała do Lwowa. Spotkała się tam z wolontariuszami

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Ukrinform, tvn24.pl, Reuters

Angelina Jolie przyjechała na Ukrainę. Hollywoodzką aktorkę widziano w jednej z kawiarni we Lwowie, a następnie spotkała się z wolontariuszami. Portal Ukraińska Prawda podkreśla, że gwiazda od początku wojny wspierała Ukrainę i apelowała do świata o pomoc dla uchodźców

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Agencja Ukrinform podała, że o przyjeździe Angeliny Jolie do Lwowa poinformowała dziennikarka Maja Pidhorodecka na Facebooku. Opublikowała tam nagranie, na którym Jolie stoi w kawiarni. Reżyserka i producentka daje również autograf i macha do autorki nagrania.

Jolie sfotografowała się także z właścicielem lwowskiej piekarni. Zdjęcie udostępnił Reuters.

Aktorka spotkała się również z wolontariuszami. Tam bawiła się między innymi chwilę z małą dziewczynką.

Angelina Jolie wspiera Ukrainę

Ukraińska Prawda podkreśla, że gwiazda od początku wojny wspierała Ukrainę i apelowała do świata o pomoc dla uchodźców. Gwiazda w 2012 roku została specjalną wysłanniczką Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). W ramach swoich obowiązków zajmuje się pomocą dla osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Pod koniec marca Jolie odwiedziła ukraińskie dzieci w szpitalu pediatrycznym Bambino Gesu (Dzieciątka Jezus) w Rzymie. W wydanym komunikacie watykański szpital przytoczył słowa Jolie: "Modlę się o koniec wojny. To jedyny sposób, by zatrzymać cierpienia i ucieczkę ze stref konfliktu".

"To straszne zobaczyć dzieci, które płacą cenę za ten konflikt życiem, zniszczonym zdrowiem i traumami" - podkreśliła aktorka, zaangażowana od lat w działalność humanitarną.

Autorka/Autor:akr/kg

Źródło: PAP, Ukrinform, tvn24.pl, Reuters