Debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim. Transmisja w TVN24 BiS

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP
Reynders o praworządności w Polsce i losach KPO
Reynders o praworządności w Polsce i losach KPOTVN24
wideo 2/6
TVN24Reynders o praworządności w Polsce i losach KPO

W Parlamencie Europejskim odbędą się w środę debaty, w czasie których poruszona zostanie między innymi kwestia polskiego Krajowego Planu Obudowy, który nadal czeka na akceptacje instytucji unijnych. Eurodeputowani zajmą się również "podważaniem praw podstawowych w Polsce" oraz sytuacją na granicy Unii Europejskiej z Białorusią.

TRANSMISJA Z DEBAT W PARMANECIE EUROPEJSKIM W TVN24 BiS

OGLĄDAJ TAKŻE W INTERNECIE W TVN24 GO

Około godziny 16 Parlament Europejski ma debatować na temat wdrażania środków z Funduszu Odbudowy. Komisja Europejska przedstawi stan realizacji reform zgodnych z przyjętymi krajowymi planami odbudowy (KPO) oraz płatności. Przedmiotem debaty będzie również KPO przekazany przez rząd Polski, który nie został jeszcze zatwierdzony.

Następnie w Strasburgu odbędzie się debata zatytułowana: "Plany dalszego podważania praw podstawowych w Polsce, w szczególności w zakresie standardów europejskiej konwencji praw człowieka oraz praw i zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego".

Około godziny 18 eurodeputowani poruszą kwestie dotyczące sytuacji na granicy Unii Europejskiej z Białorusią oraz tymczasowych środków wyjątkowych zaproponowanych przez Radę Unii Europejskiej.

Autor:ft/kg

Źródło: PAP