TVN24 | Świat

Nieopodal Malmoe znaleziono zwłoki. Według mediów to ciało zaginionej Polki

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
PAP
Polka zaginęła w dzielnicy Oxie w Malmoe
Google EarthPolak zaginęła w dzielnicy Oxie w Malmoe

W lesie w Boekebergu niedaleko Malmoe znaleziono zwłoki - poinformowała szwedzka policja. Miejscowe media twierdzą, że to ciało 32-letniej Beaty R., która zaginęła we wrześniu tego roku.

- Mogę jedynie przekazać, że natrafiliśmy na zwłoki - powiedział rzecznik lokalnej policji Rickard Lundqvist. Według źródła, na które powołuje się gazeta "Sydsvenskan", jest to ciało zaginionej 24 sierpnia Polki Beaty R. Informację o miejscu, w którym znajdowały się zwłoki miał ujawnić 50-letni mąż kobiety, przebywający w areszcie pod zarzutem jej uprowadzenia.

Ciało znajdowało się w lesie w Boekebergu, około 20 kilometrów od Malmoe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zaginięcie Polki

Według mediów para była w trakcie rozwodu, a kobieta starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz objęcie męża sądowym zakazem kontaktów, z powodu gróźb i przemocy, których miała od niego doświadczyć. Wniosek o prawną ochronę został jednak odrzucony.

Policja pod koniec września prowadziła poszukiwania Beaty R. na dużą skalę w dzielnicy Oxie w Malmoe, ale nie przyniosły one rezultatu. W innym miejscu, przy stacji benzynowej w Ystad, dzieci odnalazły torebkę, która należała do Polki. W środku był telefon i karta płatnicza.

Autor:momo

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego:  Mikael Jansson / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości