TVN24 | Świat

Polka zaginiona w Szwecji. Poszukiwania zawieszone, śledztwo kontynuowane

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP
Polka zaginęła w dzielnicy Oxie w Malmoe
Google EarthDzielnicy Malmoe Oxie

Akcja poszukiwawcza zaginionej 32-letniej Polki Beaty R. w dzielnicy Malmoe Oxie została zawieszona - poinformowała w czwartek lokalna policja. Poszukiwania trwały od kilku dni.

Za pomocą helikopterów, psów tropiących i nurków przeczesano teren dzielnicy Oxie, w tym znajdujące się w pobliżu pole golfowe. - Przeszukaliśmy teren, który naszym zdaniem był interesujący (...) Jednocześnie kontynuujemy śledztwo - oznajmił rzecznik policji Nils Norling.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W środę policja odnalazła srebrny samochód Suzuki, model Vitara z 2002 roku, którym ostatnio podwożona była przez męża Beata R. Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem uprowadzenia kobiety lub przetrzymywania wbrew jej woli.

W trakcie rozwodu

Jak podała gazeta "Aftonbladet", para była w trakcie rozwodu, a Beata R. starała się o wyłączną opiekę nad dziećmi oraz sądowy zakaz kontaktu ze strony małżonka z powodu gróźb i przemocy, jakich miała doświadczyć. Wniosek o ochronę został jednak odrzucony.

Policja zaapelowała do świadków, którzy mogli widzieć w ostatnich dniach samochód Suzuki o przekazanie informacji. Trasa, jaką pokonało auto może być kluczowa dla sprawy.

Zaginięcie Beaty R. zgłosiła pod koniec ubiegłego tygodnia rodzina, która zaniepokoiła się jej nagłym zniknięciem.

Autor:tas/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego:  Mikael Jansson / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości