TVN24 | Świat

19-letni raper zastrzelony w luksusowej dzielnicy Sztokholmu

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kab
Źródło:
PAP

Znany w Szwecji raper Einar, laureat nagrody Grammy, został zastrzelony w nocy z czwartku na piątek w Sztokholmie. Jak przekazała policja, zmarł na miejscu. Zadebiutował jako 16-latek, a w swoich utworach śpiewał o wojnach gangów.

- Mężczyzna został trafiony kilkoma kulami i zmarł na miejscu. Poszukujemy więcej niż jednego sprawcy - przekazał w piątek rzecznik policji Ola Oesterling. Według gazety "Expressen" tłem morderstwa, do którego doszło w luksusowej dzielnicy Hammarby Sjostad, mogły być porachunki grup przestępczych. Wcześniej pod kierunkiem Einara (Nilsa Groenberga) kierowane były groźby.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na 10 miesięcy więzienia pochodzącego z Somalii rapera Yasina Mahamouda, uznanego za jednego z liderów gangu Shottaz z owianej złą sławą dzielnicy sztokholmskiej Rinkeby. Artysta miał nakłonić do uprowadzenia dla okupu i pozbawienia wolności Einara, konkurenta na rynku hiphopu.

Raper Einar Jessica Gow/PAP/EPA

Śpiewał o wojnach gangów

Raper Einar, laureat nagrody Grammy, zadebiutował jako 16-latek, a jego utwory, w których śpiewał o wojnach gangów, miały miliony odtworzeń na platformie streamingowej Spotify. Muzyk w teledyskach występował w ubraniach drogich marek oraz pozował z pistoletami, alkoholem i narkotykami.

W tym roku w Sztokholmie do 15 października doszło do 109 strzelanin, w których zginęło 20 osób, a 35 zostało rannych.

Autor:tas/kab

Źródło: PAP