TVN24 | Świat

Szwajcaria legalizuje małżeństwa jednopłciowe. Będą możliwe od 1 lipca 2022 roku

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Rząd w Bernie ogłosił w środę, że Od 1 lipca 2022 roku w Szwajcarii możliwe będzie zawieranie małżeństw cywilnych przez pary tej samej płci. Decyzja ta ma związek z wynikami wrześniowego referendum w tej sprawie.

Od 1 lipca 2022 roku w Szwajcarii możliwe będzie zawieranie małżeństw cywilnych przez pary tej samej płci, zgodnie z wolą blisko dwóch trzecich wyborców biorących udział we wrześniowym referendum w tej sprawie - ogłosił w środę rząd w Bernie.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Wyniki głosowania czynią Szwajcarię jednym z ostatnich państw Europy Zachodniej, które zalegalizowały małżeństwa par homoseksualnych - zauważa Reuters. Status zawartych za granicą małżeństw osób tej samej płci będzie uznawany w dwuetapowej procedurze już od stycznia. Dotychczas związki te były traktowane jako partnerskie. Po 1 lipca nie będzie już dozwolone zawieranie zarejestrowanych związków partnerskich.

Według szacunków aktywistów w pierwszym roku funkcjonowania nowego prawa z przyjętych zapisów skorzysta kilkaset osób. Maria von Kaenel, związana z inicjatywą "Małżeństwo dla wszystkich".

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP