Szef MSZ rozmawiał z podsekretarz stanu USA. O dalszym wsparciu dla Ukrainy

Autor:
js
Źródło:
PAP
Fragment wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas otwarcia szczytu OBWE
Fragment wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas otwarcia szczytu OBWETVN24
wideo 2/4
TVN24Fragment wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas otwarcia szczytu OBWE

Szefa MSZ Zbigniew Rau i podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland rozmawiali w czwartek na marginesie szczytu OBWE w Łodzi. Tematami były kwestie bezpieczeństwa w regionie OBWE oraz możliwość dalszego wsparcia Ukrainy.

W Łodzi od czwartku trwa dwudniowe posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE podsumowującej polskie przewodnictwo w tej organizacji. MSZ poinformowało na Twitterze, że na marginesie Rady Ministerialnej OBWE, minister Zbigniew Rau rozmawiał z podsekretarz stanu USA Victorią Nuland. "Spotkanie poświęcone było kwestiom bezpieczeństwa w regionie OBWE oraz możliwościom dalszego wsparcia Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji" - dodano.

Jak zapowiedział resort, Zbigniew Rau w czwartek ma także przeprowadzić dwustronne rozmowy z szefami dyplomacji Mołdawii, Ukrainy i Armenii - Nicolae Popescu, Dmytro Kułebą i Araratem Mirzoyanem.

Do Łodzi przyjechało 200 delegatów z ponad 50 krajów świata. Dyskusja podczas obrad dotyczy przede wszystkim wojny na Ukrainie i jej wpływu na bezpieczeństwo europejskie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: MSZ/Twitter

Pozostałe wiadomości