Szef dyplomacji Węgier ma koronawirusa. Musiał zostać w Tajlandii

Autor:
mart\mtom
Źródło:
PAP

Peter Szijjarto, szef dyplomacji Węgier, jest zakażony koronawirusem. Kiedy minister przybył do Bangkoku, jego test dał wynik pozytywny - podał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Mate Paczolay.

Według rzecznika MSZ Mate'a Paczolaya minister Peter Szijjarto zgodnie z obowiązującymi w Tajlandii przepisami przebywa obecnie w szpitalu w Bangkoku. Ponieważ nie ma objawów, trwają uzgodnienia w sprawie przetransportowania go na Węgry.

Szijjarto przebywał we wtorek w Kambodży, a stamtąd udał się do Tajlandii. Miał zaplanowanych kilka spotkań dwustronnych.

Paczolay powiedział, że minister przeszedł test również przed wylotem do Azji i wówczas był on negatywny. Po powrocie na Węgry Szijjarto ma się udać na kwarantannę.

Koronawirus na Węgrzech

Rząd Węgier zdecydował we wtorek o ponownym wprowadzeniu nadzwyczajnego porządku prawnego z powodu epidemii COVID-19. Postanowiono też m.in., że od północy do 5 rano nie będzie można wychodzić na ulicę.

We wtorek zanotowano na Węgrzech najwięcej od początku epidemii nowych zakażeń koronawirusem (3989) i zgonów na COVID-19 w ciągu doby (84). Łącznie stwierdzono dotąd prawie 87 tys. infekcji koronawirusem. 1973 osoby chore na COVID-19 zmarły, a prawie 21 tys. zakażonych wyzdrowiało.

Autor:mart\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości