Ranny w zamachu premier Słowacji wypisany ze szpitala

Źródło:
PAP
Bańska Bystrzyca. Szpital, do którego trafił premier Słowacji Robert Fico
Bańska Bystrzyca. Szpital, do którego trafił premier Słowacji Robert Fico
Bańska Bystrzyca. Szpital, w którym leży premier Słowacji Robert Fico

Słowacki premier Robert Fico został w czwartek wypisany ze szpitala w centrum Bańskiej Bystrzycy, gdzie dochodził do siebie po zamachu. Słowackie media podają, że jest w swoim mieszkaniu lub w stołecznym szpitalu św. Michała.

Premier Słowacji Robert Fico został w czwartek wieczorem przewieziony ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy do Bratysławy, co potwierdziła klinika. Nie ma oficjalnych informacji, dokąd trafił na dalsze leczenie i rehabilitację.

Media podają, że ranny premier został przetransportowany śmigłowcem do Bratysławy. Fakt wypisania chorego z placówki, do której trafił bezpośrednio po nieudanym zamachu 15 maja, potwierdziła dyrektorka szpitala Miriam Lapunikova. Nie sprecyzowała, gdzie będzie się odbywać dalsze leczenie Ficy.

Fico opuścił szpital

Niektóre media podały, że ranny trafił do kliniki św. Michała w Bratysławie, gdzie już wcześniej hospitalizowani byli członkowie słowackich władz. Według innych źródeł premier miał zostać przewieziony do mieszkania w stolicy.

Jedna ze stacji telewizyjnych informowała o wzmożonym ruchu ochrony i policjantów wokół apartamentowca, w którym mieszka premier.

Do premiera strzelał 71-letni Juraj C., który usprawiedliwiał swój czyn tym, że nie zgadzał się z polityką rządu. Został zatrzymany natychmiast po nieudanym zamachu. Za usiłowanie zabójstwa z premedytacją grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.

Autorka/Autor:asty/tr

Źródło: PAP