Sankcje na Rosję po ataku na Ukrainę. Biden: przywódcy G7 uzgodnili "niszczycielski" pakiet sankcji

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP, Reuters

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę w czwartek odbyło się spotkanie liderów G7. Prezydent USA Joe Biden poinformował po nim, że przywódcy siedmiu największych gospodarek świata wspólnie uzgodnili "niszczycielskie pakiety" sankcji i innych środków wobec Rosji.

Rosja zaatakowała Ukrainę po wydanym przez Władimira Putina rozkazie przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w Donbasie. Do ataków na infrastrukturę wojskową dochodzi w wielu ukraińskich regionach i miastach. Ucierpiały też obiekty cywilne.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

W czwartek odbyło się wideospotkanie liderów państw G7. Przywódcy we wspólnym komunikacie potępili inwazję Rosji na Ukrainę i zapowiedzieli, że nałożą na Moskwę surowe i skoordynowane sankcje gospodarcze i finansowe.

"Putin postawił się po złej stronie historii" - napisali. Dodali też, że wspierają konsekwentne i konstruktywne zaangażowanie i koordynację między głównymi producentami energii i konsumentami na rzecz stabilnych globalnych dostaw energii i są gotowi do działania w celu rozwiązania potencjalnych zakłóceń.

Wieczorem czasu polskiego prezydent USA Joe Biden poinformował, że liderzy G7 uzgodnili "niszczycielski" pakiet sankcji na Rosję.

"Tego poranka, spotkałem się z moimi odpowiednikami z G7, by omówić nieusprawiedliwiony atak prezydenta Putina na Ukrainę i zgodziliśmy się, by ruszyć naprzód z niszczycielskimi pakietami sankcji i innych środków ekonomicznych, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności. Jesteśmy z dzielnym narodem Ukrainy" - oznajmił amerykański prezydent.

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości