Król Karol III udał się do Rumunii. Głównym celem pobyt w Transylwanii

Autor:
asty
/ prpb
Źródło:
PAP

Król Wielkiej Brytanii Karol III przybył w piątek z pięciodniową wizytą do Rumunii. Upłynie ona brytyjskiemu monarsze głównie na odpoczynku we wsi Viscri w Transylwanii.

Wizyta, odbywająca się w niespełna miesiąc po koronacji Karola III w Londynie, rozpoczęła się od spotkania z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem w bukareszteńskim Pałacu Cotroceni, będącym siedzibą szefa państwa.

Podczas spotkania z prezydentem Rumunii Karol III przypomniał o bliskich związkach brytyjskiej korony z dawną rumuńską monarchią. Dodał, że ostatni król Rumunii Michał I, który był dalekim kuzynem jego rodziny, został zmuszony przez władze komunistyczne do abdykacji po II wojnie światowej.

Król Karol III: zawsze czułem się tutaj jak w domu

Karol III dziękując Rumunom za gościnność, przypomniał, że w 2023 r. mija 25 lat od czasu jego pierwszej wizyty w Rumunii. - Powrót do waszego kraju daje uczucie nieopisanej radości. Zawsze czułem się tutaj jak w domu - powiedział Karol III.

Relacjonująca wydarzenie rumuńska telewizja Digi24 poinformowała, że pięciodniowy pobyt w Rumunii króla ma głównie charakter prywatnej wizyty i upłynie monarsze na wypoczynku na wsi w Siedmiogrodzie. Przypomniała, że brytyjska rodzina królewska ma tam kilka nieruchomości.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty / prpb

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości