Urodzinowa niespodzianka od prezydenta Turkmenistanu. Putin ma nowego psa


Władimir Putin został właścicielem nowego psa - szczeniaka owczarka środkowoazjatyckiego (ałabaj). Gospodarzowi Kremla podarował go w czasie swojej wizyty w Rosji prezydent Turkmenistanu Kurbankuły Berdymuchammedow. Był to prezent z okazji 65. urodzin Putina, obchodzonych 7 października.

Pies wabi się Wiernyj (Wierny). Jak relacjonowały rosyjskie media, podczas środowego spotkania w Soczi Kurbankuły Berdymuchammedow wyciągnął szczeniaka z klatki i trzymając go za skórę, najpierw zademonstrował obecnym na sali, a dopiero później wręczył Putinowi.

Znany z zamiłowania do psów prezydent Rosji wziął szczeniaka ostrożnie na ręce, przytulił, pogłaskał i postawił na ziemi.

Spotkanie prezydentów obydwu państw odbyło się przed rozpoczęciem szczytu przywódców krajów Wspólnoty Niepodległych Państw i Rady Eurazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej.

Jume i Baffi

Władimir Putin jest znany z miłości do psów. Chętnie demonstruje także swoje uczucia.

Obecnie gospodarz Kremla jest właścicielem dwóch psów. Psa japońskiej rasy akita o imieniu Jume (Marzenie) Putin otrzymał w 2012 roku od gubernatora jednej z japońskich prefektur. Prezent był wyrazem wdzięczności za pomoc Rosjan w likwidowaniu skutków tsunami, które nawiedziło Japonię w 2011 roku.

W 2010 roku Putin otrzymał w prezencie od ówczesnego premiera Bułgarii Bojko Borisowa kilkumiesięcznego owczarka Baffi.

Najbardziej znanym psem Putina była labradorka Connie. Putinowi sprezentował ją w 2000 roku ówczesny szef Ministerstwa do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych Siergiej Szojgu. Connie miała szczególne przywileje. Wraz ze swoim panem podróżowała między innymi rządowym samolotem.

Psa rasy akita-inu Putin otrzymał od gubernatora północnej prefektury Japonii
Psa rasy akita-inu Putin otrzymał od gubernatora północnej prefektury Japonii kremlin.ru

Autor: tas//kg / Źródło: Reuters, RBK, Moskowskij Komsomolec, Interfax

Pozostałe wiadomości