"Kommiersant": Nord Stream 2 będzie ukończony do 12 września

Źródło:
PAP
Gabriele Lesser o budowie Nord Stream II
Gabriele Lesser o budowie Nord Stream IITVN24
wideo 2/3
TVN24Gabriele Lesser o budowie Nord Stream II

Rosyjski dziennik "Kommiersant" podał w niedzielę, że ukończenie gazociągu Nord Stream 2 planowane jest do 12 września. W tym celu statek Fortuna powinien dobudować odcinek rurociągu o długości do 14 km w wodach Niemiec.

Gazeta powołała się na komunikat niemieckiego regulatora żeglugi. Wcześniej w niedzielę media w Rosji podały, że Fortuna opuściła wyłączną strefę ekonomiczną Danii na Bałtyku i że układanie rur w duńskich wodach zostało ukończone.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Z danych portali śledzących ruch statków wynikało, że Fortuna przepłynęła granicę morską z Niemcami i skierowała się do Zatoki Pomorskiej. W pobliżu jednostki znajdowały się trzy jednostki pomocnicze pod banderą rosyjską.

Nord Stream 2Shutterstock

Barka Fortuna budowała w wodach Danii drugą nitkę gazociągu Nord Stream 2. Układanie pierwszej nitki zakończone zostało 4 czerwca.

W ostatnich dniach operator gazociągu, spółka Nord Stream 2 AG, informował, że Fortuna pracuje nad ostatnimi elementami konstrukcji. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że do ukończenia Nord Stream 2 pozostało 15 km. W mediach pojawiała się zaś data 23 sierpnia jako termin ukończenia budowy gazociągu.

lukl\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock