Media: eksplozja w największej w Rosji fabryce prochu strzelniczego

Źródło:
PAP

W największej w Rosji fabryce prochu strzelniczego do broni palnej i amunicji artyleryjskiej, położonej w mieście Kotowsk pod Tambowem, doszło do eksplozji - poinformował ukraiński portal Obozrevatel za rosyjskimi państwowymi agencjami i mediami. Według informacji zginęły co najmniej cztery osoby, a kilkanaście zostało rannych.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Różne źródła podają rozbieżne szacunki dotyczące zabitych i poszkodowanych. Pojawiają się też doniesienia o pięciu ofiarach śmiertelnych, natomiast liczba rannych jest najczęściej oceniana na 12 osób - czytamy na łamach serwisu.

Jak dodano, władze obwodu tambowskiego przekonują, że do wybuchu doszło "z winy człowieka" i nie był to akt terroryzmu ani sabotażu.

Pożary obiektów wojskowych na terytorium całej Rosji

W ostatnich miesiącach, podczas inwazji Kremla na Ukrainę, regularnie napływają doniesienia o pożarach, które wybuchają na terytorium całej Rosji i na ziemiach Ukrainy kontrolowanych przez najeźdźców. Płoną zarówno obiekty wojskowe, m.in. koszary i komendy uzupełnień, jak też magazyny paliw, budynki komercyjne i przemysłowe.

Dotychczas informowano o dużych pożarach między innymi w centrum handlowym w podmoskiewskich Chimkach, rafinerii w Angarsku na Syberii, zakładzie produkującym sprzęt rolniczy w Petersburgu, magazynie ropy naftowej w Borisowce w obwodzie biełgorodzkim, niedaleko granicy z Ukrainą, a także siedzibie regionalnych służb granicznych Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) w Rostowie nad Donem.

Autorka/Autor:mjz/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: